blinkee.city konsekwentnie realizuje swój plan ekspansji zagranicznej – 8 lokalizacją europejską, gdzie będzie można poruszać się charakterystycznymi skuterami z zielonym logo jest Malta!

Już od dziś na południowo – wschodniej części wyspy można wypożyczać jednoślady z udostępnionej tam floty 60 pojazdów.

Ten sam system, inne zasady ruchu drogowego

Użytkownicy blinkee.city nie będą zaskoczeni obsługą aplikacji na Malcie – jest ona taka sama, jak w Polsce czy innych państwach, w których funkcjonuje usługa. – Warto jednak pamiętać o różnicach wynikających ze specyfiki kraju. Obowiązuje tam np. ruch drogowy lewostronny, a do jazdy na skuterze niezbędne jest posiadanie prawa jazdy przynajmniej kategorii AM, samo B nie wystarczy – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city. Na początek strefa użytkowania aplikacji obejmie północno – wschodnie części Malty, m.in. Valletta, Birkirkara, Pembroke, Mosta, Gżira, Saint Paul’s Bay, czy Qormi, w planach jest jednak jej powiększenie. – W tej chwili oddaliśmy w ręce maltańskich użytkowników 60 jednośladów, ale to z pewnością nie jest ostateczna liczba pojazdów. Naszym celem jest jak najlepsze zaspokajanie potrzeb komunikacyjnych użytkowników, dlatego chcemy słuchać ich opinii i zgodnie z nimi modyfikować strefę oraz powiększać flotę – dodaje Paweł Maliszewski.

blinkee.city na mapie Europy

Dynamiczny rozwój od samego początku był wpisany w DNA marki blinkee.city. Poza kilkunastoma polskimi miastami, w których z powodzeniem funkcjonuje usługa, firma konsekwentnie realizuje także swój rozwój zagraniczny. W ciągu 2 lat blinkee.city wprowadziło elektryczne skutery do Budapesztu, Splitu, Walencji, Sztokholmu, Bukaresztu, a także do węgierskiego Pecs i chorwackiego Omis. – W wyborze kolejnych lokalizacji zagranicznych często kierujemy się ich potencjałem turystycznym. Uważamy bowiem, że skutery elektryczne to idealny środek transportu podczas zwiedzania nowych miejsc. Benefity odczuwają także lokalni użytkownicy, którzy dzięki naszym pojazdom mogą szybko i łatwo przemieszczać się do pracy, czy na spotkanie ze znajomymi – tłumaczy Paweł Maliszewski.

Na Malcie cena za wypożyczenie skutera, podobnie jak w Polsce, będzie liczona za każdą minutę jazdy. Obowiązująca tam stawka to 0,25 euro/min. i 0,05 euro za minutę postoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here