Magazyn stali – składowania stali w kręgach i arkuszy blach

0
9001

Podstawowym produktem w przemyśle stalowym są różnej wielkości arkusze blach oraz kręgi stalowe.

Są to towary bardzo podatne na korodowanie oraz uszkodzenia a jak wiadomo każdy przedsiębiorca chce, aby jego produkty były najwyższej jakości, ponieważ to właśnie daje przewagę nad konkurencją. Dlatego podczas transportu i składowania stali należy wyjątkowo zadbać o właściwe jej zabezpieczenie, zarówno przed korozją ale również w celu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Należy również zwrócić uwagę, aby kręgi stalowe czy blachy nie stanowiły zagrożenia dla pracowników magazynu, w związku z czym zarówno regały na których przechowujemy produkt jak i wszelkie zabezpieczenia muszą bezwzględnie spełniać wszystkie normy BHP.
Do ochrony przed korozją można używać specjalnych środków antykorozyjnych, które nie tylko uchronią przed rdzą ale także przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Można też owinąć produkty folią lub papierem (niektóre z nich zawierają inhibitory VCI przeciwko korozji), które chronią przed kurzem, parą wodną czy zmiennymi warunkami atmosferycznymi.
W czasie transportu zaleca się stosowanie dystansów oraz ringów wewnętrznych, zapobiegających mechanicznym uszkodzeniom krawędzi kręgów.
Do stabilizacji konstrukcji ładunku podczas transportu nadaje się też dobrze osłona lamelowa. Będzie to świetne rozwiązanie dla kręgów, kształtowników, rur, prętów i paczek blach a nawet przewodów i kabli. Taka osłona gwarantuje ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.
Jeśli natomiast mówimy o samym przechowywaniu stali to kluczowym elementem okazują się regały, na których ją składujemy. Najlepiej sprawdzą się tutaj regały ciężkie do kręgów stali. Nadają się one doskonale do składowania nieporęcznych produktów o kłopotliwych kształtach i rozmiarach, takich właśnie jak stalowe kręgi, rury grubościenne, przeróżne stalowe elementy. Towary można składować na nich w dwóch płaszczyznach: w pionowej oraz poziomej. W pierwszym przypadku mamy regały ze statecznikami natomiast w drugim regały z wypełnioną półką.

Optymalne magazynowanie

FOT. LOGI-MAX

Projekt regału dobiera się indywidualnie dla każdego klienta, co zapewnia efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, w razie potrzeby produkty można spiętrzać jedne na drugich nie ograniczając jednocześnie dostępności poszczególnych paczek.
Konstrukcja regału składa się z pionowych ram/stężonych słupów nośnych oraz z przymocowanych do nich poziomych belek/trawersów. Trawersy są łączone z ramami za pomocą tzw. Zamka. Trawersy są niezwykle stabilne dzięki ryglowi, który zabezpiecza je przed wypadaniem. Regały mogą być ze sobą połączone tak aby można było składować z obu stron. Pola do składowania kręgów stali wypełnia się kratą pomostową lub statecznikami. Stabilność regałów zapewniają też śruby rozporowe, za pomocą których przytwierdzone są one do posadzki.
Materiałem używanym do wykonania regałów jest stal gorącowalcowana lub profile hutnicze, dzięki czemu jest to konstrukcja bardzo trwała, która wytrzyma nawet bardzo duże obciążenie. Jeśli regały mają stać na zewnątrz budynku elementy konstrukcji pokrywa się farbą zewnętrzną lub wykonuje się w wersji ocynkowanej zanurzeniowo.
Do obsługi regału używać można wózków widłowych specjalnych lub tradycyjnych.
Regały paletowe do kręgów stali to na tyle uniwersalny system przechowywania, że stosując rożne komponenty zestawu można go dopasować do bardzo różnych wymagań. Poziomy składowania są regulowane a na tym samym regale można również składować elementy o różnym ciężarze. System ten pozwala na optymalne wykorzystanie całej wysokości magazynu, daje dobrą widoczność przechowywanych elementów oraz łatwy do nich dostęp ale przede wszystkim – zapewnia bezpieczeństwo naszym produktom oraz naszym pracownikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here