Kosze transportowe gitterbox – jakie jest ich optymalne zastosowanie?

0
5043

 

Kosze transportowe typu gitterbox

Kosze transportowe gitterbox to metalowe skrzynie, które używane są w całej Europie do składowania detali w bardzo wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży budowlanej, elektrycznej i stalowej. Ich potoczna nazwa to „skrzynio-palety” i cechuje je solidność wykonania, trwałość oraz wygoda korzystania. Można nimi swobodnie manipulować w regałach paletowych czy bezpośrednio na posadzce oraz ustawiać jedne na drugich aż do pięciu poziomów. Pojemniki gitterbox posiadają specjalne oznaczenia EPAL, dzięki którym możemy poznać rok produkcji oraz producenta danej skrzynki, co zapewnia oryginalność produktu.

Krzynki gitterbox mają bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki trwałej konstrukcji mają one długoletnią żywotność nawet jeśli używane są do transportu i przechowywania bardzo ciężkich i niewymiarowych produktów. Świetnie sprawdzają się przy produkcji samochodów do składowania materiałów produkcyjnych, części samochodowych oraz odpadów z produkcji. Kosze gitterbox są ocynkowane, dlatego można używać ich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku niezależnie od warunków pogodowych.

Wymiary metalowych skrzyń są ustandaryzowane, a co za tym idzie pojemniki te doskonale współpracują z innymi nośnikami logistycznymi. Ich podstawę można uzupełniać paletami drewnianymi lub plastikowymi a dzięki standardowym wymiarom skrzyń: 1200×1000, 1200×800 i 800×600 możemy je bezproblemowo przewozić po magazynie za pomocą różnego rodzaju wózków transportowych, w tym również popularnych „paleciaków”

Metalowe kosze transportowe

 

FOT. LOGI-MAX

Cięższe, metalowe pojemniki gitterbox sprawdzają się głównie w branżach, gdzie przechowywane towary są ciężkie i niewymiarowe, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej i Automotive. W branżach gdzie produkty są lżejsze świetnie sprawdzą się kosze wykonane z siatki. Niektóre sklepy i supermarkety używają ich nawet jako pojemniki wystawowe, ponieważ ich unikana konstrukcja pozwala na ekspozycję towaru. Skrzynie te są również ocynkowane a więc bardzo trwałe i odporne na niekorzystne warunki, dzięki czemu posłużą w magazynie czy na hali produkcyjnej przez wiele lat.

Dodatkowym udogodnieniem w przypadku koszy siatkowych gitterbox są uchylne drzwi, które znaczne ułatwiają załadunek oraz rozładunek towarów. Przechowywane produkty dzięki mocnej konstrukcji pojemników są dobrze chronione ale z drugiej strony dostęp do nich jest bardzo łatwy.

Oczywiście tak samo jak w przypadku pojemników metalowych pojemniki siatkowe można także nakładać jeden na drugi aby oszczędzić miejsce. Ich wymiary również są ustandaryzowane i współpracują z wózkami paletowymi. Ponadto kosze druciane można składać co dodatkowo przyczynia się do oszczędności miejsca w magazynie i w transporcie gdy skrzynki nie są używane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here