Ursus – polska firma znana przede wszystkim z produkcji maszyn rolniczych planuje podbić rynek pojazdów elektrycznych.

Już jakiś czas temu producent zapowiedział, że pragnie wypuścić na rynek elektryczne samochody dostawcze, a także traktory.

Mają zagwarantować zupełnie nową jakość na rynku, okażą się również odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie na pojazdy napędzane energią elektryczną. Segment ten w naszym kraju wciąż raczkuje, jednak tego typu inwestycje mogą sprawić, że sytuacja ta już niedługo się zmieni.

Elektryczny traktor od Ursusa

Pojazdy będą tworzone we współpracy z lubelskimi uczelniami. Głównym celem producenta jest stworzenie ciągników, które z jednej strony okażą się przyjazne dla środowiska, a z drugiej zagwarantują pełną funkcjonalność, która pozwoli na realizację wszystkich najważniejszych zadań.

Choć do wypuszczenia pierwszego modelu jeszcze daleko, można przypuszczać, iż Ursus stanie się liderem polskiego rynku w tej kategorii. To jednak nie koniec, ponieważ firma inwestuje także w elektryczne autobusy, a także samochody dostawcze.

Ursus ELVI

Taką właśnie nazwę nosi elektryczny „dostawczak” polskiego producenta. W połowie października 2017 roku firma pokazała pierwszy jego prototyp. Samochód ma być naszpikowany elektroniką – w kokpicie znajdzie się chociażby tablet.

Co ważne, ładowność pojazdu ma wynieść 1100 kilogramów, będzie on w stanie poruszać się z maksymalną prędkością 100 km/h, a jego zasięg wyniesie 150 kilometrów. Najważniejsze jest jednak to, że Ursus ELVI zostanie wyposażony w niezwykle nowoczesny system ładowania baterii – cała procedura ma trwać zaledwie 15 minut!

Wszystko to sprawia, że pojazd będzie mógł zostać przygotowany chociażby dla służb medycznych, a także firm transportowych przewożących paczki kurierskie lub różnego rodzaju towary bądź części (np. koła łańcuchowe itp.). Firma planuje, że pierwsze egzemplarze Ursusa ELVI zejdą z taśmy produkcyjnej już w drugim kwartale 2018 roku.

TWP Sp. z o.o.

Kościuszki 34

47-400 Racibórz

tel. 784 750 675

tel. 784 750 275

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here