Wózki widłowe ze skrętnym masztem, jak je najlepiej wykorzystać?

0
3424

 

Wózki widłowe ze skrętnym masztem firmy Bendi są zaprojektowane specjalnie do pracy w wąskich korytarzach.

Jeśli w naszym magazynie zaczyna brakować miejsc paletowych i zastanawiamy się nad jego rozbudową lub wynajęciem dodatkowej powierzchni warto najpierw pomyśleć o zainwestowaniu właśnie w wózki Bendi i reorganizacji miejsca które już mamy tak aby zwęzić korytarze a zwiększyć liczbę regałów. Zalecana szerokość korytarza dla wózków Bendi to 1,9m ale gdy operujemy paletami euro wystarczy nawet korytarz o szerokości 1,8m.

Inwestycja w wózki widłowe Bendi szybko się zwróci, ponieważ dzięki nim możemy uniknąć rozbudowy magazynu, która jest bardzo kosztowna a jednocześnie każde dodatkowe miejsce magazynowe uzyskane kosztem korytarza roboczego przełoży się na zysk.

Wózki widłowe Bendi mogą pracować w tak wąskich korytarzach dzięki technologii masztu skrętnego w zakresie 220 stopni. Wózek widłowy nie musi zmieniać swojej pozycji w korytarzu, rama wózka pozostaje niemal równoległa względem osi korytarza roboczego podczas gdy maszt się obraca operując paletami.

Wózki Bendi są również bardzo stabilne dzięki zastosowaniu odwróconego trójkąta stabilności, odpowiednio dobranej przewadze oraz dzięki sterowaniu przednimi kołami. Urządzenia te zachowują stabilność nawet podczas ostrych skrętów. Atutem wózków Bendi jest także fakt, że nie wymagają one żadnych dodatkowych instalacji takich jak szyny czy ścieżka indukcyjna oraz są odporne na nierówności posadzki, co pozwala wykonywać wózkiem również prace na zewnątrz budynku.

Wózki firmy Bendi

FOT. BENDI

Jednocześnie zastosowane rozwiązania nie zmniejszają wcale wydajności pracy. Na ten element duży wpływ mają umiejętności operatora. Szkolenie trwa kilka godzin a następnie przez około 2 tygodnie operator nabiera wprawy i doskonali swoją technikę jazdy. Po tym czasie operator uzyskuje pełną wydajność pracy.

Należąca obecnie do amerykańskiej Landoll Corporation marka Bendi wywodzi się z Wielkiej Brytanii. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku była pionierem w produkcji wózków VNA z unoszoną do góry kabiną operatora. Eksperci z firmy Bendi stworzyli również bardziej efektywną i uniwersalną technologię wózków z przegubowym masztem. Specjalizacją firmy są wózki widłowe do obsługi systemów gęstego składowania. Wózki widłowe Bendi są produkowane w USA i Wielkiej Brytanii z komponentów najwyższej jakości, dzięki czemu są to urządzenia trwałe i niezawodne. Od dawna cieszące się renomą w Wielkiej Brytanii i na świecie wózki Bendi dziś zdobywają coraz większą popularność również wśród przedsiębiorców w Polsce.

Użytkowanie wózka Bendi może zwiększyć pojemność magazynu nawet o 30% ale nie tylko samo zwiększenie ilości miejsc paletowych odbije się pozytywnie na kosztach magazynu. W przypadku wózków Bendi odpadają bowiem dodatkowe koszta użytkowania: nie potrzebujemy już specjalnego wózka wyjeżdżającego na zewnątrz bo Bendi bezproblemowo pracuje na nierównym podłożu, nie musimy remontować posadzki, montować żadnych szyn czy podwyższać poziomu składowania na regałach. Dlatego jeśli zależy nam na zwiększeniu wydajności i efektywności pracy oraz jednoczesnym zmniejszeniu kosztów warto przyjrzeć się bliżej wózkom do wąskich korytarzy Bendi. Być może okaże się, że jest to rozwiązanie idealne dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here