Emirates SkyCentral DWC wznowią pełną działalność 26 marca br.
Zostanie zapewniona pełna łączność między węzłami DXB i DWC z całodobowym transportem ciężarowym
16 marca 2022 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates SkyCargo ogłosiły, że od 26 marca br. reaktywują swój terminal cargo Emirates SkyCentral DWC w Dubaju południowym, który obsługuje samoloty towarowe.

Po blisko dwóch latach, ruch ten będzie oznaczał powrót do działalności w dwóch terminalach cargo w Dubaju. W kwietniu 2020 r. Emirates SkyCargo skonsolidowały operacje cargo (transport na pokładzie samolotu towarowego) i pasażerskie cargo (transport cargo pod podkładem samolotu pasażerskiego) na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju (DXB) w związku z zawieszeniem lotów pasażerskich we wczesnych etapach pandemii COVID-19. Konsolidacja miała na celu usprawnienie i przyspieszenie transportu niezbędnych materiałów i artykułów medycznych na całym świecie.

Wraz z rozwojem sieci i operacji pasażerskich linii Emirates, a także stopniowym wzrostem wolumenu ładunków, Emirates SkyCargo ponownie podzieliły swoją działalność na dwa huby w Dubaju – z Emirates SkyCentral DXB do obsługi ładunków przylatujących lub odlatujących samolotami pasażerskimi oraz Emirates SkyCentral DWC obsługujący ładunki w samolotach towarowych.

Emirates SkyCentral DWC został otwarty w 2015 roku i ma łączną ładowność ponad 1 miliona ton rocznie. Nowoczesny terminal obejmuje rozległe obiekty do obsługi łańcucha chłodniczego, a także strefę obsługi farmaceutycznej z unijnym certyfikatem GDP. Dedykowane stanowiska postojowe dla samolotów w bliskim sąsiedztwie terminalu pozwalają na szybki i sprawny przewóz ładunku.

Z kolei całodobowy korytarz towarowy dla ciężarówek zapewni bezproblemową łączność dla ładunków między dwoma lotniskami. W przypadku ładunków pilnie potrzebnych i tych o wysokim priorytecie Emirates SkyCargo będą w stanie przewieźć towary między terminalami w niecałe pięć godzin od wylądowania samolotu w DXB do wylotu innego samolotu z DWC i vice versa.

Emirates SkyCargo to oddział cargo należący do linii Emirates, oferujący klientom przestrzeń ładunkową na pokładzie nowoczesnej floty szerokokadłubowych Boeingów 777 i Airbusów A380, w globalnej sieci ponad 140 kierunków na 6 kontynentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here