GreenWay Polska zainstalował 201 stacji ładowania aut elektrycznych w centrach logistycznych należących do InPost – lidera wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie. W wyniku współpracy obu firm w pobliżu urządzeń Paczkomat® InPost pojawiły się także pierwsze publicznie dostępne dla kierowców ładowarki DC.

Nowe ładowarki dla elektrycznej floty aut InPost stanęły w 30 lokalizacjach na terenie całej Polski. Wśród zainstalowanych przez GreenWay Polska 201 urządzeń znalazły się 24 ładowarki DC o mocy 60 kW (w tym jedna o mocy 120 kW), 164 ładowarki AC 2×22 kW i 13 ładowarek AC 1×22 kW. Dodatkowo, w 20 lokalizacjach zainstalowane zostały przez GreenWay rozwiązania dynamicznego zarządzania mocą – EMS, pozwalające na maksymalne wykorzystanie dostępnych mocy oraz optymalizację kosztów energii na obiektach. Kurierzy InPost mają także dzięki umowie flotowej możliwość korzystania z ogólnodostępnych ładowarek publicznej sieci GreenWay.

Obok sprzedaży i instalacji stacji ładowania, GreenWay zajął się również budową przyłączy do sieci energetycznej, zarządzaniem oraz serwisem technicznym stacji. Spółka dzięki posiadanym rozwiązaniom analitycznym zapewnia także InPost dostęp do rozbudowanych raportów pozwalających na zarządzanie infrastrukturą ładowania i flotą pojazdów.

– Ważnym elementem naszego zaangażowania we współpracę z InPost jest także doradztwo w zakresie zastosowanych rozwiązań technicznych dotyczących infrastruktury ładowania oraz inteligentnego zarządzanie dostępną mocą w obiektach, gdzie znajdują się ładowarki – mówi Aleksander Czapczyk, Dyrektor Działu Sprzedaży GreenWay Polska.

Kolejnym krokiem we współpracy InPost i GreenWay Polska jest zaangażowanie największego w Polsce operatora sieci ładowania w budowę ładowarek w bliskim sąsiedztwie automatów Paczkomat® InPost. Do tej pory uruchomiono 6 takich urządzeń i są one już dostępne w publicznej sieci ładowania GreenWay.

– Rozbudowa sieci ładowarek na oddziałach własnych ma dla nas szczególne znaczenie, ze względu na strategię dekarbonizacji grupy InPost. Wierzymy, że nowe technologie i trendy powinny zostać uwzględnione w planach rozwoju miast, dlatego równocześnie pracujemy nad wdrażaniem ogólnodostępnej sieci pod wspólną okleiną InPost i GreenWay – podkreślił Sebastian Anioł, Dyrektor Działu Innowacji Logistycznych InPost.

InPost powiększa swoją elektryczną flotę, która liczy ponad 300 samochodów. Pojazdy są wykorzystywane przez kurierów oraz na potrzeby dostaw do urządzeń Paczkomat® w największych miastach w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here