115 punktów poboru w obiektach PKP Intercity korzystać będzie z energii elektrycznej sprzedawanej przez Energę Obrót.

W historii kolejowej spółki jest to pierwsza zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Do walki o umowę z tak znaczącym klientem stanęli najwięksi gracze polskiego rynku energetycznego. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła spółka Energa Obrót. Umowa, jaką zawarła z PKP Intercity, podpisana została na dwa lata, jej realizacja rozpocznie się we wrześniu 2017 roku. Wolumen sprzedanej energii wynosi 12 275 MWH, które zasilą 115 punktów poboru w całej Polsce.

FOT. PKP INTERCITY

– Zwycięstwo w tak dużym przetargu to ważny krok w pozyskiwaniu kontrahentów z branży kolejowej. PKP Intercity SA to kolejna spółka z Grupy PKP w portfelu naszych klientów, obok PKP PLK SA oraz PKP SA. – podkreśla Artur Dembny, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Instytucji Publicznych Energa Obrót.

PKP Intercity SA to największy polski operator kolejowy specjalizujący się w krajowych i międzynarodowych przewozach dalekobieżnych. Oferuje połączenia między centrami dużych miast oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia przewoźnik uruchamia ponad 300 składów. Od początku 2017 PKP Intercity przewiozło prawie 13 mln pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here