Wózki widłowe Bendi, korzyści i optymalizacje w firmie

0
3548

 

Kiedy nasz biznes się rozwija, mamy coraz więcej zamówień i coraz więcej towarów do składowania w naszym magazynie zacznie brakować miejsca.

Wydaje się, że wówczas będziemy zmuszeni zainwestować w kosztowną rozbudowę hali lub wynajem dodatkowej powierzchni, nie jest to jednak jedyne rozwiązanie tego problemu.

Możemy bowiem postarać się bardziej zoptymalizować przestrzeń magazynu, którą już mamy, zwiększając ilość miejsc paletowych kosztem zwężenia korytarzy roboczych. Rozwiązanie takie jest możliwe, jeśli zdecydujemy się zaopatrzyć magazyn w wózki widłowe wysokiego składowania Bendi.

Wózki wysokiego składowania Bendi mają maszt skręcany w zakresie 220 stopni, przegub i są zaprojektowane tak, aby ich używanie było efektywne, bezpiecznie i komfortowe w bardzo wąskich korytarzach, nawet do 1, metra szerokości.

Działanie wózka Bendi opiera się na skręcie samego masztu, natomiast jego podstawa pozostaje nieruchoma, ustawiona w pozycji zbliżonej do równoległej względem osi korytarza roboczego. Dzięki temu można nimi bezproblemowo wykonywać wszelkie operacje w magazynie, nie wymagają one też specjalnych rozwiązań czy instalacji dodatkowych elementów w magazynie takich jak szyny czy ścieżki indukcyjne.

Wózki tego typu są bardzo stabilne ze względy na tzw. odwrócony trójkąt stabilności. Wózki posiadają zestrojoną kierownicę z masztem. Skręcanie wózkiem odbywa się skręt przednich kół i masztu. Nadają się zatem do pracy na nierównym podłożu, zarówno wewnątrz ( nawet na niskiej jakości posadzce w magazynie) oraz na zewnątrz.

Za pomocą wózków Bendi obsługiwać można standardowe regały rzędowe. Wózki wysokiego składowania Bendi są bardziej wydajne w użytkowaniu niż wózki Reach Truck. Korytarz roboczy jest mniejszy o około jeden metr w porównaniu do wózków Reach Truck. W magazynie w którym występuje kilka do kilkunastu alejek roboczych zastosowanie wózków widłowych Bendi pozwala na zwiększenie powierzchni składowania o 30%.

Działanie wózków widłowych Bendi

 

FOT. LOGI-MAX, BENDI

Producentem wózków Bendi jest amerykańska Landoll Corporation. Właścicielem patentu jest Pan Freddy Brown, który był pionierem w produkcji wózków widłowych do obsługi systemów gęstego składowania.

Początkowo firma zajmowała się głównie produkcją wózków VNA z kabiną operatora unoszoną do góry, później wprowadziła na rynek nowy produkt – wózek z przegubowym masztem.

Wykonywane i produkowane w USA wózki Bendi to solidny produkt. Inwestycja w jego zakup z pewnością zaprocentuje, kiedy zajmowaną przez szerokie korytarze robocze przestrzeń przekształcimy w kolejne miejsca paletowe zwiększając tym samym znacznie pojemność magazynu i unikając konieczności jego rozbudowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here