Zdecydowanie najbardziej wymagającym rodzajem towaru do składowania w naszych magazynach są materiały dłużycowe, takie jak: tarcica, wiązary dachowe, rury PCV, meble, profile stalowe, czy profile aluminiowe.

Dlatego na rynku popularność zyskały regały wspornikowe, których unikalna konstrukcja przeznaczona jest właśnie do składowania dłużyc i oferuje dodatkowe możliwości wykorzystania przestrzeni magazynowej i ułatwienia pracy z towarem.

Regały magazynowe składają się z wysokich słupów nośnych kotwionych do posadzki oraz z przytwierdzonych do nich poziomych wsporników, które mogą znajdować się po jednej lub obu stronach słupów, co zapewnia zrównoważone obciążenie konstrukcji i zapobiega przewróceniu się regału pod ciężarem składowanego materiału (jeśli byłby on wyjątkowo ciężki). Zastosowanie wsporników z dwóch stron wpływa również na oszczędność miejsca w magazynie.

Regały magazynowe z najlepszych materiałów

Materiałem używanym do produkcji regałów magazynowych wspornikowych jest stal walcowana. Jest to materiał bardzo trwały i przy ewentualnych uderzeniach odkształca się sprężyście, a następnie odzyskuje swój pierwotny kształt, dzięki czemu użytkowanie regałów jest bezpieczne przez wiele lat, nawet przy sporym obciążeniu.

Regały wspornikowe bardzo łatwo można dostosować do magazynu dłużyc i składowanego w nim materiałów. Dobrze rozplanowane rozłożenie wsporników i słupów ułatwia gospodarowanie przestrzenią magazynu oraz przyspiesza proces przyjęcia i dystrybucji towaru. Nie ma problemu z obsługą regałów za pomocą wózków widłowych a dostęp do poszczególnych jednostek składowych jest bardzo dobry. Odpowiednio dopasowane regały wspornikowe minimalizują także ryzyko powstania strat materiałowych co również ma pozytywny wpływ na finanse przedsiębiorstwa.

Jeśli posiadamy do składowania towar, który nie potrzebuje specjalnej ochrony przed wilgocią możemy zdecydować się na zakup ocynkowanych regałów wspornikowych, które bez problemu mogą być umieszczone poza budynkiem magazynu, na wolnym powietrzu.

Możemy wyróżnić dwa sposoby mocowania wsporników. Pierwszy z nich polega na solidnym przykręceniu ich za pomocą twardych śrub, które są w stanie utrzymać wspornik nawet z bardzo dużym ciężarem. Drugi sposób to zawieszanie wsporników na haki, które są kute do podstawowej konstrukcji.

Podział regałów wspornikowych

Wyróżniamy dwa rodzaje regałów: lekkie oraz ciężkie.

Regały wspornikowe lekkie przeznaczone są do składowania materiałów długich, które jednak nie ważą zbyt dużo, jak np. drewniane belki, rury czy różnego rodzaju długie elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Jednostronne lekkie regały wspornikowe możemy ustawić przy ścianach lub na początku magazynu. Dostęp do materiałów mamy wówczas z jednej strony. W przypadku regałów dwustronnych dostęp do towaru mamy z obydwu stron i możemy swobodnie manewrować pomiędzy nimi za pomocą specjalnych wózków widłowych. Zwiększamy w ten sposób przestrzeń składową magazynu. Ponadto na naszych regałach magazynowych wspornikowych da się układać towary jeden na drugim nie ograniczając jednocześnie dostępu do poszczególnych partii co także pomaga zaoszczędzić miejsce w magazynie.
Regały rodzaju typu lekkiego mają konstrukcję modułową, dzięki której możemy w każdej chwili zmienić ich konfigurację, nawet jeśli planujemy zaawansowaną rozbudowę magazynu. Również wysokość ramion możemy w dowolnym momencie zmodyfikować.

Co więcej możemy wyposażyć regały w stalowe ograniczniki, których zadaniem jest zapobieganie zsunięciu się towarów z regału. Warto przemyśleć zakup ograniczników jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz przechowywanych produktów.

Ciężkie regały wspornikowe używane są do magazynowania ciężkich towarów, takich jak meble, listwy, metalowe profile czy materiały budowlane. Te regały skonstruowane są tak, aby nie ograniczały możliwości manewrowania długim towarem, również tym o nieregularnym kształcie. Są one bardzo stabilne i podobnie jak w przypadku regałów lekkich można je dowolnie konfigurować i dopasowywać do naszych potrzeb regulując wysokość ramion, ich liczbę czy rozmieszczenie po jednej lub dwóch stronach słupa. Ponieważ wysokość słupów także może być dowolna to pozwalają one na wykorzystanie pełnej wysokości magazynu, dzięki czemu możemy optymalnie zapełnić dostępną przestrzeń towarem. Jeżeli chcemy by regały były w barwach firmy możemy pomalować regały na wiele kolorów.

Regały wspornikowe dobrane do potrzeb klienta

Warto przed zakupieniem wyposażenia magazynu skontaktować się z doradcą, który dobierze odpowiednie regały uwzględniając dostępną przestrzeń, rodzaj składowanych materiałów oraz posiadane już sprzęty do obsługi magazynu (np. wózki widłowe). Możliwości jest bardzo wiele ale gdy wybierzemy te najbardziej odpowiednie dla nas uda nam się zaoszczędzić sporo miejsca i czasu roboczego a co za tym idzie – pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here