Oczywistym jest że apetyt na informacje w logistyce cały czas rośnie, aby uzyskać szczegółowe informacje w czasie rzeczywistym na temat ładunku. Technologia w końcu zbliża się do tego by móc zaspokoić tę potrzebę w potencjalnie szeroko rozpowszechnionej skali. Takie rozwiązania zostały przedstawione na 17., corocznej, konferencji TPM.

Czujniki jak się okazuje, zacznie dostarczać Procter and Gamble.

“Jesteśmy w prawdziwym punkcie zapalnym” – powiedział Jack Oney, były szef globalnej logistyki firmy Procter & Gamble, która obecnie kieruje firmą konsultingową ze szczególnym naciskiem na promowanie widoczności.

Dane real-time, to przyszłość

 

FOT. FREESTOCK

Czujniki dołączone do pojemników umożliwiają łatwą identyfikację miejsca pobytu w danym momencie, zrewolucjonizują sposób prowadzenia logistyki. Klienci mają możliwość utrzymywania swoich przewoźników i innych dostawców w taki sposób, w jaki nie mogą dzisiaj. Czujniki nie są powszechnie stosowane ze względu na koszty pomimo podstawowych elementów technologii, które dawno temu osiągnęły stadium dojrzałości. Ale to może wkrótce zmienić.

Czujniki dostarczają informacji “nie codziennie, tylko z godziny na godzinę. Niektóre firmy nie potrafią reagować na informacje w czasie rzeczywistym, ale inne są już gotowe i tylko czekają aż bedą mogły to wdrożyć”, powiedział Oney.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here