Poczta Polska przewozi środki ochrony przeznaczone dla placówek oświatowych na terenie całego kraju. Od marca br. Spółka działa na rzecz instytucji walczących z pandemią.

W ramach „Akcji specjalnych” Poczta dostarczyła już płyny dezynfekujące do szpitali, przychodni oraz dla policji i straży granicznej, a także utworzyła zaplecze magazynowe dla Ministerstwa Zdrowia.

Dystrybucja środków do szkół i przedszkoli została zrealizowana jako usługa Krajowa Przesyłka Paletowa. Polegała na pobraniu ładunków z dwóch magazynów Agencji Rezerw Materiałowych, a następnie dostarczeniu środków ochrony do magazynów powiatowych. Przetransportowanych zostało ok. 1000 palet z maseczkami, ponad 2000 palet z płynami do dezynfekcji, jak również zrealizowano ponad 350 transportów całopojazdowych. Realizacja zlecenia zajęła pocztowcom tylko 7 dni roboczych.

– „Akcje Specjalne” dla Ministerstwa Zdrowia realizujemy w okresie epidemii nieustannie. Z końcem wakacji otrzymaliśmy olbrzymie i absolutnie priorytetowe zadanie logistyczne, którego celem było zapewnienie maksymalnie bezpiecznego powrotu dzieci i młodzieży do edukacji stacjonarnej w placówkach oświatowych. Poczta Polska została zobligowana do dostarczenia środków ochrony przeznaczonych dla szkół i przedszkoli w całej Polsce. Z tego zadania, kolejny raz, wywiązaliśmy się bardzo dobrze – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Tuż po zabezpieczeniu placówek oświatowych, 7 września ruszyła kolejna dystrybucja środków ochrony i sprzętu medycznego dla szpitali na terenie całego kraju. Wielkość tego zlecenia to ok. 2500 jednostek ładunkowych, 60 kursów całopojazdowych oraz 1500 palet w przesyłce drobnicowej. Obsługa tego zlecenia zajęła pocztowcom 3 dni. Od 10 września Poczta rozpoczęła kolejne przedsięwzięcie – bezpośrednie dostawy sprzętu medycznego dla ok. 300 szpitali.

Ze względu na zasięg działania Poczty Polskiej, sprawność i rozległość sieci logistycznej operator narodowy jest jedynym podmiotem logistycznym będącym w stanie realizować tego typu zadania dla instytucji publicznych. W związku z panującym obecnie stanem epidemicznym, Poczta – na zlecenie Ministerstwa Zdrowia – transportuje i dystrybuuje środki ochrony osobistej placówkom służby zdrowia oraz innym wskazanym przez Ministerstwo Zdrowia podmiotom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here