Jak najlepiej wykorzystać wózki Reach Truck?

0
3634

 

W magazynach, w których składuje się spore ilości towaru na wysokich regałach a szybkość i bezpieczeństwo pracy są bardzo istotne doskonale sprawdzą się wózki widłowe typu Reach Truck.

Wózki widłowe wysokiego składowania Reach Truck nazywa się potocznie wózkami bocznymi, ponieważ kabina operatora znajduje się w nich z boku ładunku. Są to wózki z wysuwanym masztem i posiadają udźwig od 1600 do 2000 kg.

Są wyposażone w silniki prądu zmiennego (AC), które zapewniają większą dynamikę jazdy i podnoszenia a także pełną moc przy pracach z dużym obciążeniem. Silniki te nie wymagają konserwacji i mają wysoką sprawność energetyczną, dzięki czemu wózki są bardzo trwałe.

Wymianę baterii upraszcza oparty na rolkach system bocznego wysuwu, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę, zwłaszcza jeśli wózek używany jest w pracy zmianowej.

Wózki Reach Truck mają bardzo wiele zalet. Szerokość ramy wózka jest zmienna. Wózki są też wyposażone w elektryczny, bezobsługowy układ hamulcowy. Solidne i stabilne maszty zapewniają doskonałą widoczność i dużą rezerwę udźwigu, także dla większych odstępów środków ciężkości. Dzięki wydajnym silnikom napędowym i hydraulicznym wózki Reach Truck posiadają wysokie zdolności przeładunkowe i osiągają optymalną wysokość podnoszenia z niewielką redukcją udźwigu.

Sama bateria natomiast może pracować bardzo długo gdyż zastosowano w niej nowoczesny system odzyskiwania energii. Ponieważ wszystkie komponenty zastosowane przy produkcji wózków Reach Truck są wykonane z materiałów dobrej jakości to koszty obsługi i utrzymania wózków są stosunkowo niewielkie.

Wózki wysokiego składowania

FOT. BENDI

Standardowym wyposażeniem każdego wózka jest urządzenie kontrolujące prędkość jazdy w stosunku do skrętu koła sterującego co znacząco poprawia bezpieczeństwo użytkowania. Pozytywnie na komfort pracy użytkownika wpływają natomiast funkcje takie jak regeneracja energii podczas zwalniania czy automatyczna redukcja prędkości podnoszenia i opuszczania masztu.

Ponadto producenci wózków widłowych Reach Truck oferują szereg opcji dodatkowych takich jak chwytaki, pantografy, obrotnice, trzpienie, widły teleskopowe, pozycjonery wideł, preselektory wysokości czy wbudowana kamera video z kolorowym monitorem.

Większość funkcji hydraulicznych w wózkach Reach Truck jest kontrolowana za pomocą manetek sterujących co zapewnia bezpieczne i precyzyjne operowanie ładunkiem a elastyczne opony umożliwiają prowadzenie wózka po nierównej powierzchni.

Jak widać wózki widłowe Reach Truck nadają się do regałów wysokiego składowania i regałów wjezdnych sprawdzą się również przy pracy w wąskich korytarzach a także w chłodniach, mroźniach oraz w strefach zagrożonych wybuchem.

Wszystkie elementy konstrukcyjne wózków Reach Truck, układ sterowania, układ napędowy oraz stabilne sztywne maszty odpowiadają najwyższym europejskim standardom jakości.

Dzięki jednolitej strukturze podwozia wózki są stabilne i wytrzymałe a spadek udźwigu jest bardzo niski na maksymalnej wysokości podnoszenia, nawet powyżej 10000mm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here