Firma P3 stała się właścicielem aż 11 obiektów P3, ogólnoeuropejski inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych, rozpoczął swoją najnowszą fazę ekspansji poprzez nabycie 11 obiektów logistyczno-dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 322.500 m2 w Hiszpanii od firmy Gore Spain Holdings SOCIMI I, S.A.U. Wartość transakcji została uzgodniona na kwotę 243 milionów euro.

Są to obiekty położone w kluczowych, strategicznych lokalizacjach logistycznych w okolicach Madrytu, Saragossy, Toledo i Guadalajary, a także na wybrzeżu: w Walencji na wschodzie i Vizcaya (region Bilboa) na północy.

EKSPANSJA W HISZPANII

FOT. P3-PARKS

Ta transakcja, zrealizowana w niedługim czasie po ogłoszeniu rekordowych wyników P3 w Europie za 2016 rok, zwiększa bazę obiektów P3 w Hiszpanii z nieco ponad 70.000 m2 do prawie 400.000 m2. Jest to jedna z największych transakcji tego typu, przeprowadzonych w Hiszpanii w ostatnich latach.

David Marquina, Dyrektor Zarządzający P3 w Hiszpanii, powiedział:

„To dobra okazja, aby wzmocnić naszą obecność w hiszpańskim centralnym korytarzu logistycznym, łączącym Madryt, Saragossę i Barcelonę. Naszym kolejnym celem jest zwiększenie obecności w korytarzu śródziemnomorskim, wokół Barcelony i Walencji, oraz ekspansja do Malagi. Będziemy koncentrować się na pozyskiwaniu obiektów logistycznych o jakości instytucjonalnej i transakcjach pozarynkowych, w których długoterminowa działalność P3 w charakterze inwestora i dewelopera może mieć istotne znaczenie.

„Planowanych jest kilka projektów typu Build-to-Suit, jak również zakup pojedynczych obiektów, co pozwoli nam zwiększyć zasoby doskonale zlokalizowanych wysokiej jakości powierzchni logistycznych w Hiszpanii do 500.000 m2 przed końcem tego roku.”

Wielkość obiektów sięga od nieco ponad 7.500 m² w madryckim okręgu Getafe do ponad 80.000 m² w Saragossie. Obiekty te są w całości wynajęte przez renomowane firmy krajowe i międzynarodowe, w tym DHL, która jest już klientem P3 w siedmiu innych parkach zlokalizowanych w czterech krajach, a także Orangina Schweppes Espana oraz Staples – dostawca produktów biurowych.

Oprócz istniejących obiektów, przy dwóch magazynach dostępny jest grunt o wielkości ponad 26 000 m2 gotowy pod zabudowę dla P3.

Komentując tę transakcję, Ian Worboys, CEO firmy P3, powiedział:

„Gospodarka Hiszpanii rozwija się, a my uznaliśmy ten kraj za kluczowy cel dla P3 w 2017 roku. Bardzo nas cieszy pozyskanie tych obiektów, dzięki czemu staliśmy się jednym z wiodących graczy w Hiszpanii, co jest zgodne z naszą strategią rozwoju jako wiodącego inwestora i dewelopera nieruchomości w Europie.”

W transakcji zakupu P3 doradzała firma CBRE, natomiast konsultacje prawne zapewniła firma Herbert Smith Freehills (HSF).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here