9 grudnia 2021 r. – Warszawa, Polska – Linie lotnicze Emirates powitały prezydenta Kostaryki, Jego Ekscelencję Carlosa Alvarado Quesadę, Pierwszą Damę, Jej Ekscelencję Claudię Dobles Camargo oraz ich delegację na Expo 2020.

Z delegacją z Kostaryki spotkał się szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Emirates, wraz z kierownictwem linii lotniczych: Adnanem Kazimem – dyrektorem handlowym, szejkiem Majidem Al Muallą – starszym wiceprezesem oddziału ds. międzynarodowych oraz Salemem Obaidallą – starszym wiceprezesem ds. operacji handlowych w obu Amerykach.

Podczas spotkania przedstawiciele linii Emirates opowiedzieli o inicjatywach promujących Kostarykę jako cel turystyczny wśród globalnej bazy klientów. Obejmują one ofertę lepszej łączności lotniczej z krajem Ameryki Środkowej za pośrednictwem partnerów code-share oraz wprowadzenie pakietów wycieczkowych do Kostaryki w ramach Emirates Holidays.

– W 2004 r. linie Emirates uruchomiły pierwszy rejs bez międzylądowania łączący Zjednoczone Emiraty Arabskie z Amerykami. Od tego czasu koncentrujemy się na rozszerzaniu tych połączeń lotniczych, które mają kluczowe znaczenie dla budowania silniejszych więzi handlowych i turystycznych – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Emirates.

– Linie Emirates odnotowały zwiększone zainteresowanie podróżnych, którzy chcą lecieć dalej do Kostaryki z naszych portów lotniczych w USA i Meksyku. By zaspokoić te potrzeby i rozszerzyć możliwości podróży, prowadzimy rozmowy z naszymi partnerami interline i code-share. We współpracy z Avianca, Emirates będą mogły wkrótce zaoferować klientom połączenia do Kostaryki przez Bogotę z większej liczby lotnisk, w tym z takich europejskich miast jak Barcelona, Madryt i Londyn. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój współpracy z Kostaryką w przyszłości – dodał Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

– Chciałbym podziękować zespołowi Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Expo za ciepłe przyjęcie. Dziś świętujemy i wzmacniamy więzi między ZEA a Kostaryką. Podobnie jak ZEA, Kostaryka jest otwarta dla turystów i przedsiębiorców, ponadto bardzo mocno koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju, ponieważ chcemy ochronić nasze środowisko dla przyszłych pokoleń. Z dumą prezentujemy to, co Kostaryka ma do zaoferowania w naszym pawilonie Expo – powiedział Jego Ekscelencja Alvarado Quesada, prezydent Republiki Kostaryki.

– Z zadowoleniem przyjmujemy inicjatywy linii lotniczych Emirates, które promują Kostarykę jako cel podróży. Nasz piękny kraj oferuje coś dla każdego podróżnika i nie możemy się doczekać powitania większej liczby gości ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i z całego świata, którzy odwiedzą Kostarykę – powiedział Francisco J. Chacon H., ambasador Kostaryki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Z 6,5% światowej bioróżnorodności, Kostaryka oferuje bogactwo natury, od lasów deszczowych, jezior, gorących źródeł i gór, aż do pięknych wybrzeży. Kostaryka to także różnorodne atrakcje kulturalne, zarówno jeśli chodzi o jedzenie, modę i muzykę, jak i festiwale ludowe i karnawały.

Emirates Holidays, dział zajmujący się organizacją wycieczek, wprowadził niedawno ofertę wycieczkową na Kostarykę. Podróżni, którzy chcą poznać majestatyczne rezerwaty przyrody i parki narodowe tego kraju, zanurzyć się w lokalnej kulturze lub zrelaksować się na pięknych plażach, mogą zarezerwować swoje półprywatne wycieczki z szoferem przez San Jose, San Carlos, Guanacaste, region San Ramon i Nosara. Więcej informacji można uzyskać za pośrednictwem lokalnych biur podróży lub na stronie: https://www.emiratesholidays.com.

Linie Emirates proponują podróżnym połączenia z Kostaryką dzięki swoim partnerom interline i code-share. Oferta obejmuje loty do San Jose z Nowego Jorku JFK z JetBlue oraz loty do/z San Jose przez Miami i Miasto Meksyk z Avianca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here