Świeży towar, świeże auto – jako klienci sklepów mięsnych, rybnych czy ogólnospożywczych z pewnością chcielibyśmy, żeby kupowane przez nas produkty były dostarczane czystymi, nowoczesnymi pojazdami, które pozwalają zapewnić bezpieczeństwo łańcucha dostaw, a co za tym idzie – idealną świeżość każdej ryby, karkówki czy marchewki. TRUCK CARE, który oferuje takie właśnie pojazdy posiada liczne grono zadowolonych klientów, którzy z nich korzystają.

TRUCK CARE oferuje floty uniwersalne skonfigurowane tak, aby pasowały do potrzeb możliwie szerokiego grona przedsiębiorców. Nie oznacza to jednak, że w ofercie  pojawiają się wyłącznie standardowe, najpopularniejsze wersje. Wyróżnikiem firmy na rynku jest fakt posiadania własnego stocku samochodów, przyczep i naczep, który jest sukcesywnie rozbudowywany o specjalistyczne pojazdy takie jak śmieciarki, wywrotki, pojazd z dźwigiem tzw. HDS. W ofercie znajdują się również pojazdy dla firm działających w branżach, w których warunki transportu wymagają odpowiednich temperatur.

Siła doświadczenia

– Ludzie pracujący w TRUCK CARE zajmują się dobieraniem pojazdów do potrzeb klientów od wielu lat. Dlatego doskonale wiemy kto i czego może potrzebować. Docierają do nas opinie użytkowników, czyli dodatkowa wiedza na temat tego jaki sprzęt się sprawdza, a jaki niekoniecznie. To wszystko wykorzystujemy budując naszą flotę. Nie inaczej jest w przypadku pojazdów dla transportu chłodniczego. Konfigurujemy i wyposażamy je tak, żeby sprawdzały się w akcji – tłumaczy Przemysław Magnuszewski, Kierownik Sprzedaży ds. Kluczowych Klientów w TRUCK CARE. Często są to warianty pojazdów dosłownie „szyte na miarę”, pod precyzyjne, konkretne wymagania, wymiary i wytyczne.

Kluczowy argument

W transporcie towaru, który szybko i łatwo się psuje ważny jest szczelny łańcuch logistyczny, minimalizujący ryzyko strat czy problemów ze świeżością i jakością produktów. Jego istotnym elementem jest sprzęt, czyli m.in. flota złożona z nowoczesnych samochodów, które nie tylko docierają do celu bez awarii, ale także niezawodnie zapewniają optymalne i stabilne warunki transportu. – Nasi klienci użytkują nowe lub praktycznie nowe pojazdy, wyposażone w osprzęt i zabudowy renomowanych firm. Dlatego jeżeli w przestrzeni ładunkowej ma być temperatura 2 stopni Celsjusza, to będzie. Dodatkowo „świeże” auto, to znacznie mniejsze prawdopodobieństwo awarii, a więc przestoju czy konieczności przeładowywania towaru w trasie. To szczególnie istotne, gdy temperatury zewnętrzne dochodzą do 35 stopni Celsjusza – mówi Magnuszewski.

Wszystko, co się liczy

Wspomniane zalety, czyli odpowiednio dobrany sprzęt i jego niezawodność, to najmocniejsze, ale nie jedyne karty, jakie spółka „ma w rękawie”, gdy chodzi o wynajem pojazdów użytkowych dla branży chłodniczej. – W praktyce, zalety wynajmu długoterminowego pojazdów użytkowych są uniwersalne, niezależnie od branży czy zastosowania. Biznes to biznes. Dla przedsiębiorców liczą się usługi, które zapewniają im rozwiązania. Taką właśnie jest wynajem – zauważa Przemysław Magnuszewski.

O czym konkretnie mowa? Co firmom daje wynajem?

  • Możliwość skupienia się na trzonie działalności. Dla wielu firm transport, jest koniecznym elementem ich biznesu, a nie produktem, którego sprzedaż przynosi dochód. Wynajem może zdjąć z głowy przedsiębiorcy zajmowanie się flotą. Te obowiązki przejmuje TRUCK CARE, a właściciel firmy będzie dbał o rozwój biznesu i pozyskiwanie kolejnych klientów czy kontraktów.
  • Elastyczność. To modne hasło, ale w przypadku wynajmu objawia się konkretnymi korzyściami. Pierwszą jest możliwość wzmocnienia floty dodatkowymi pojazdami w sezonie. Dzięki temu firma płaci za samochody wtedy, kiedy one dla niej pracują, a nie wtedy, kiedy stoją po sezonie. Oprócz tego, w ramach kontraktu możliwe są zmiany pojazdów np. na większe.
  • Spokó W wynajmie klient nie musi się martwić o przestoje pojazdu czy koszty napraw pogwarancyjnych. Ten obowiązek przejmuje firma wynajmująca, która bierze na siebie ryzyko związane z awarią sprzętu. Dodatkowo, dzięki odpowiednim zapisom w umowie, daje gwarancję podstawienia pojazdu zastępczego na czas awarii.
  • Łatwiejsze zarządzanie budżetem. W wynajmie comiesięczna rata jest stała. Nie ma kumulacji wydatków, niespodziewanych kosztów i innych niespodzianek, które potrafią mocno komplikować zarządzanie firmą i jej finansami. Dzięki temu nie tylko łatwiej zachować płynność finansową, lecz także wyceniać swoje usługi czy produkty, bo koszt obsługa floty jest przewidywalny.

– Zauważamy, że z czasem klienci coraz bardziej przekonują się do wynajmu. Co ważne, traktują to nie tylko jako metodę finansowania floty, lecz również jako narzędzie, które oszczędza im sporo czasu i pracy – podsumowuje Magnuszewski.

Od ręki, czyli jak i co?

Wiele pojazdów wykorzystywanych w branży chłodniczej, to samochody w konfiguracjach dystrybucyjnych. To pojazdy, które nie mają łatwego życia. Eksploatacja w miastach mimo niższych przebiegów jest bardziej męcząca dla samochodu i jego podzespołów niż jazda głównie w długich trasach. Dystrybucja wymaga także zabudowy, która sprawnie i wydajnie utrzyma określone warunki chłodnicze i to mimo częstego otwierania i zamykania przestrzeni ładunkowej. Jednocześnie w dystrybucji, zwłaszcza miejskiej i podmiejskiej samochody powinny być kompaktowe, zwrotne i poręczne, a jednocześnie na tyle „twarde” by mieścić sporo i to ciężkiego towaru. W TRUCK CARE chłodnie oraz izotermy z agregatem i windą załadunkową oparte są  o podwozia do zabudowy IVECO Daily. Są to „dostawczaki” zbudowane jak ciężarówki. Wytrzymałe dzięki konstrukcji ramowej, zwrotne dzięki napędowi na tylną oś, a także długowieczne i wydajne. Co ważne w dystrybucji, Daily w wersji fabrycznie przystosowanej do jazdy na CNG (zasilanie sprężonym gazem ziemnym) jest gotowy do pracy w strefach czystego transportu. Takie chłodnie oraz izotermy są dostępne w TRUCK CARE od ręki już od 3333 zł* miesięcznie (+23 proc. VAT). Co ważne, jest to kompleksowy pakiet, zapewniający wszystkie wspomniane wcześniej korzyści z wynajmu. W ramach miesięcznej raty użytkownik otrzymuje: finansowanie pojazdu, obsługę administracyjną, pełne ubezpieczenie , likwidację szkód, serwis 24h/7, przeglądy, eksploatacja oraz naprawy usterek pojazdu, holowanie i dojazd do awarii , infolinię 24/7, telematykę i GPS, komplet ogumienia, gwarancję pojazdu zastępczego, terenowego opiekuna sprawdzającego stan techniczny pojazdów.

Co ważne w obecnych czasach, IVECO Daily dostępne od ręki w TRUCK CARE to dobrze wyposażone konfiguracje, które zadowolą nawet wymagających pracowników. Kierowca ma do dyspozycji m.in. takie udogodnienia, jak manualną klimatyzacje, tempomat, radio cyfrowe DAB z Bluetooth, amortyzowany fotel, tempomat i automatyczną skrzynię biegów. Z kolei wzmocnione tylne zawieszenie zapewnia gotowość do najcięższej pracy.

„Co rozumiemy przez „od ręki”? To, co klienci, czyli na już. Mówiąc „dostępne od ręki” mamy na myśli gotowe do wynajmu pojazdy. Nasza flota liczy ponad 4500 pojazdów, więc jesteśmy gotowi na współpracę z klientami, którzy wiedzą, że biznes to wyścig. My też to wiemy” – dodaje Magnuszewski.

WYIMEK

3333 zł* miesięcznie (+23 proc. VAT) – to koszt wynajmu izotermy IVECO Daily w TRUCK CARE

*dotyczy pojazdu Iveco Daily 35S16H Izoterma 6 euro palet w wynajmie na 60 m-cy. Kalkulacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Szczegóły oferty dostępne u przedstawicieli handlowych. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here