12 stycznia 2021 r. – Warszawa, Polska – Rok 2020 był rokiem bezprecedensowym dla branży lotniczej i cargo.

W obliczu niszczycielskiego wpływu pandemii COVID-19 na globalne branże i dobrobyt społeczności Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, podwoiły swoje zaangażowanie w działania mające na celu utrzymanie pozycji zaufanego globalnego partnera dla firm i społeczności na rynkach międzynarodowych.

Przez cały rok Emirates SkyCargo nieprzerwanie dostarczały podstawowe towary i łączyły ważne szlaki handlowe na różnych kontynentach, elastycznie i innowacyjnie reagując na bezprecedensowe i szybko zmieniające się warunki rynkowe.

Oto 10 kluczowych momentów, w których Emirates SkyCargo wykazały swoje zaangażowanie i wiodącą rolę w utrzymywaniu globalnych łańcuchów dostaw podstawowych towarów.

100 destynacji w 100 dni: kiedy pod koniec marca 2020 r. w obliczu pandemii zawieszono przewozy pasażerskie Emirates na całym świecie, Emirates SkyCargo straciły znaczną część swojej globalnej zdolności przewozowej i na krótki okres korzystały z siatki połączeń i operacji floty 11 Boeingów 777. Jednak przewoźnik towarowy działał szybko, aby odbudować swoją globalną działalność i w ciągu 100 dni od 25 marca 2020 r. udało mu się ponownie połączyć 100 globalnych miejsc docelowych na sześciu kontynentach.
Frachtowce pasażerskie: aby zmierzyć się z nadzwyczajną sytuacją pod koniec marca 2020 r. Emirates SkyCargo zaczęły używać samolotu Boeing 777-300ER do lotów wyłącznie towarowych, z około 40-50 tonami ładunku. Dzięki tym połączeniom możliwe było przetransportowanie odzieży ochronnej (PPE), zestawów testowych i wielu innych niezbędnych ładunków.
Ładowanie siedzeń i pojemników górnych: w kwietniu 2020 r. Emirates SkyCargo rozpoczęły transport odzieży ochronnej (PPE) i innych potrzebnych towarów na fotelach klasy ekonomicznej oraz w schowkach bagażowych w kabinie samolotu, aby przewieźć jeszcze więcej ładunku.
Modyfikacja klasy ekonomicznej: w obliczu gwałtownego wzrostu popytu na przewóz środków ochrony indywidualnej, artykułów medycznych, żywności i innych podstawowych towarów, linie Emirates zmodyfikowały 10 samolotów pasażerskich Boeing 777-300ER w zakładach Emirates Engineering w Dubaju. Całkowicie usunięto z nich miejsca pasażerskie klasy ekonomicznej, aby zyskać dodatkową przestrzeń ładunkową – aż do 132 metrów sześciennych w jednym samolocie. Boeingi 777-300ER odegrały kluczową rolę w zapewnianiu łączności między rynkiem produkcyjnym a rynkiem konsumenckim. Od czerwca 2020 r. Emirates pracowały nad konwersją dodatkowych samolotów Boeing 777-300ER, aby zaspokoić globalne zapotrzebowanie na ładunki lotnicze.
Samoloty A380 do przewozów towarowych: w październiku Emirates SkyCargo rozpoczęły eksploatację swoich samolotów Airbus A380 na wybranych lotach czarterowych cargo, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów na dodatkową ładowność. Pierwszy czarter cargo A380 przewoził materiały medyczne z Seulu do Amsterdamu przez Dubaj.
Centrum poświęcone szczepionkom COVID-19: mając na uwadze skalę działań logistycznych potrzebnych do dystrybucji szczepionek COVID-19 wśród ludzi na całym świecie, Emirates SkyCargo rozpoczęły w sierpniu 2020 r. przygotowania infrastruktury, weryfikowały możliwości i wiedzę specjalistyczną do optymalnego transportu szczepionki na całym świecie. W październiku 2020 roku Emirates SkyCargo ogłosiły, że w swoim terminalu towarowym w południowym Dubaju tworzą największe na świecie dedykowane centrum lotnicze dla szczepionek COVID-19 oraz że tworzą zespół szybkiego reagowania, który zajmie się i przyspieszy wszelkie prośby o transport szczepionek. Wraz z dedykowanym zakładem farmaceutycznym Emirates na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju Emirates SkyCargo posiadają ponad 15 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i przeładunkowej przeznaczonej na leki i szczepionki w Dubaju.
Transport szczepionek Pfizer-BioNTech przeciwko COVID-19: Emirates SkyCargo osiągnęły kolejny kamień milowy, transportując po raz pierwszy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich szczepionki przeciw COVID-19 wyprodukowane przez Pfizer-BioNTech dla Dubai Health Authority (DHA). 22 grudnia 2020 r. szczepionki zostały przetransportowane z Zurychu do Dubaju lotem EK182.
Zaangażowanie w pomoc humanitarną: linie Emirates SkyCargo nieprzerwanie angażują się na rzecz dobrobytu społeczności dotkniętych kryzysami humanitarnymi. W sierpniu 2020 roku Emirates SkyCargo uczestniczyły w inicjatywie utworzenia połączenia lotniczego między Dubajem a Libanem, oferując transport potrzebnych artykułów do Bejrutu. Emirates SkyCargo podpisały również porozumienie z Międzynarodowym Miastem Humanitarnym (International Humanitarian City), największym na świecie ośrodkiem pomocy humanitarnej z siedzibą w Dubaju, w celu wspólnego opracowania innowacyjnych rozwiązań logistycznych do działań ratowniczych.
Hola Guadalajara: we wrześniu 2020 r. linie Emirates SkyCargo uruchomiły 2 frachtowe loty tygodniowo do Guadalajary w Meksyku, dodając nowe miejsce docelowe, które wcześniej nie było obsługiwane przez przewoźnika i stwarzając więcej możliwości handlowych.
Pierwsza rocznica Emirates Delivers: Emirates Delivers, platforma e-commerce stworzona przez Emirates SkyCargo i dostępna dla mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przeznaczona do robienia zakupów w amerykańskich witrynach internetowych, pomyślnie zakończyła swój pierwszy rok działalności, dostarczając wiele pozytywnych emocji swoim klientom robiącym zakupy online w ZEA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here