Regały wspornikowe to niezastąpiony element umeblowania magazynów, służący przede wszystkim do składowania elementów dłużycowych oraz wielkogabarytowych. Oto główne pozytywy takich zamysłów konstrukcyjnych.

Regały wspornikowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia odpowiednie wykorzystanie powierzchni magazynowej. Ich całokształt opiera się na słupach nośnych oraz wiszących na nich poziomych ramionach – nazywanych wspornikami. Dzięki zastosowaniu słusznej konfiguracji wsporniki mogą być rozplanowane po dowolnej stronie słupów, co zdecydowanie zwiększa ilość obszaru do przechowywania.
Regał dłużycowy zazwyczaj stworzony jest z nader solidnych stalowych dwuteowników, które są zespawane bądź zespolone śrubami. Belki są przykręcane, a niekiedy też zaopatrza się je w ograniczniki zlokalizowane na ich krańcach. Wykorzystanie pionowych stężeń daje gwarancję właściwej sztywności oraz wytrzymałości całego regału. Wszystkie elementy półek wspornikowych powinny spełniać europejskie wymogi, a ponadto powinny być uprzednio poddane testom wytrzymałościowym.
Możliwości wynikające z zastosowania regałów magazynowych
Regały do magazynu mają duże zastosowanie w magazynowaniu różnych rzeczy. Wykorzystanie stosownej szafki daje niebywałe korzyści i bardzo usprawnia działanie wszystkich pracowników.

Części dłużycowe to wszystkie produkty o niestandardowych wymiarach – zazwyczaj są to produkty, których długość przekracza 200 centymetrów. Taki rodzaj produktów jest bardzo trudny w przechowywaniu. Regał wspornikowy umożliwi sprawne, a przede wszystkim godne zaufania składowanie produktów.
Dzięki doskonałej konstrukcji i rozmieszczeniu, elementy regału są niezwykle wytrzymałe – rozwiązania przygotowywane są tak, by każdy ze wsporników regału dłużycowego przenosił docelowe obciążenie. Powinniśmy pamiętać, by łączna waga towarów przypadających na każdą belkę nie przekroczyła maksymalnego obciążenia. Ignorowanie zaleceń producenta może mieć nieszczęśliwe efekty dotyczące nie tylko trwałości materiałów, ale także bezpieczeństwa pracowników.

Możliwości regałów dłużycowych są wielkie. W zależności od funkcji magazynu oraz rodzaju przechowywanych towarów możliwa jest ich dowolna konfiguracja oraz dostosowanie wymiarów. Różne rozwiązania konstrukcyjne powstają na podstawie projektów klienta, co gwarantuje zadowolenie potrzeb każdego klienta. Wykorzystanie regałów wspornikowych umożliwia nietrudny oraz szybki dostęp do składowanych produktów.

Półka magazynowa dzięki swojej konstrukcji doskonale sprawdzi się do magazynowania rzeczy różnego typu. Możliwe jest przechowywanie przedmiotów długich i o bardzo niestandardowo wielkich rozmiarach. Bardzo często tego typu półki wykorzystuje się w przypadku rur PCV, profili stalowych i aluminiowych, drewna oraz płyt. Przemyślana konfiguracja zapewni również możliwość umieszczania na nich części mechanicznych, a nawet całych samochodów.

Regały wsporcze możemy klasyfikować na dużo sposobów. Podstawowy podział, dotyczący masy składowanych elementów, uwzględnia lekkie oraz ciężkie konstrukcje.

Lekkie regały wsporcze mogą zostać wykorzystane do przechowywania produktów o bardzo małej masie. Takie regały często są niezwykle długie albo mają niecodzienny kształt, a zatem dostęp oraz manewrowanie nimi mogą być znacznie utrudnione.
Na lekkich regałach zazwyczaj magazynowane są produkty takie jak dłużyce wyprodukowane z plastiku, drewniane bele oraz rury. Umiejscowienie regałów jest dowolne. Wyróżnić można konstrukcje jednostronne, lokowane pod ścianą, oraz kilkustronne, dzięki którym dostęp do rzeczy jest możliwy zarówno od przodu, jak i od tyłu.
Jedną z wielkich zalet lekkich regałów wspornikowych jest możliwość dostosowania ich ułożenia w dowolnym momencie korzystania, dzięki czemu przebudowa bądź rozbudowa przestrzeni magazynowej odbędzie się bez większych komplikacji.

Najważniejszym założeniem ciężkich regałów wspornikowych jest zapewnienie największej możliwej ilości dostępnej przestrzeni. Regał tego typu zapewnia stabilną i bezpieczną płaszczyznę do przechowywania przedmiotów o większej masie, takich jak meble, listwy oraz produkty używane w budownictwie.
Tak samo jak w przypadku regałów lekkich produkty mogą być lokowane po obydwóch stronach. Możliwa jest również regulacja ramion oraz ich wymiarów, zależnie od indywidualnych wymagań oraz specyfiki produktów. Użycie regałów wsporczych odbywa się z wykorzystaniem wózków podnośnikowych, suwnic z belkami trawersowymi lub układnic.
Użycie ciężkich regałów dłużycowych zagwarantuje łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów i użycie całej wysokości pomieszczenia. Rozwiązanie tego typu wyróżnia się ponadto korzystnym wymiarem regulacji i wyjątkowym bezpieczeństwem obsługi.

Regał wspornikowy świetnie spełni swoją rolę w magazynach , a także na placach składowych. Zastosowanie konstrukcji z tej kategorii zapewni bezproblemowe, bezpieczne i dogodne składowanie i operowanie różnymi produktami. Użycie tego rodzaju regału spowoduje, że także przedmioty o niestandardowych gabarytach będą niezwykle łatwe w magazynowaniu.
Ponadto, taki regał może być także ulokowany na zewnątrz zakładów produkcyjnych, dzięki użyciu materiałów odpornych na procesy, które mogą je uszkodzić. Warto jednak pamiętać o stosownym przykryciu, żeby zagwarantować artykułom należytą ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here