Firma Logimax działa w dziedzinie logistyki i magazynowania od 2011 roku.
Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych inżynierów, który może zaprojektować magazyn dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Posiadamy również rozbudowany park maszynowy, w którym możemy wykonać nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania magazynowe.

Naszym zadaniem jest skuteczne poprawienie procesów logistycznych w Państwa firmie. Zapewniamy kompleksową obsługę przez cały proces wdrażania zmian: od audytu logistycznego, poprzez projekt usprawnień, konstrukcję, produkcję oraz montaż poszczególnych elementów wyposażenia magazynu. Zależy nam na tym aby zastosowane rozwiązania przynosiły naszym klientom realne korzyści w postaci oszczędności, zwiększonego bezpieczeństwa towarów oraz łatwiejszej pracy w magazynie.

Każdy magazyn ich potrzebuje, regały magazynowe

Podstawą wyposażenia każdego magazynu są dobrze dobrane regały. To, który model regału wybieramy, zależy od tego co ma być na nim przechowywane. Jeśli składujemy materiały dłużycowe odpowiednim modelem dla nas będą regały wspornikowe zwane też regałami dłużycowymi.
Regał tego typu składa się z poziomych ramion, tzw. wsporników zawieszonych na solidnych słupach nośnych. Słupy nośne przytwierdza się do posadzki poprzez stopy ram, z pomocą śrub rozporowych. Wsporniki można zawieszać z obu stron słupów nośnych. Udźwig regału wynosi od 50 do 2000 kg i może on mierzyć od 2 do 10 metrów. Materiałem używanym do produkcji regałów wspornikowych są profile gorąco-walcowane IPE. Do obsługi tych regałów stosujemy wózki widłowe.

Regały magazynowe

FOT. LOGI-MAX

 

Rozwiązania do składowania dłużyc

Innym regałem odpowiednim do składowania materiałów dłużycowych są stojaki hutnicze. Rozwiązanie to sprawdzi się przy składowaniu materiałów dłużycowych z zastosowaniem suwnicy. Stojaki hutnicze wykonane są z profili gorąco-walcowanych IPE, HEB, HEA lub z zamkniętych zimno-giętych.
Regały te będą dobrym wyborem do składowania rur, blach, profili hutniczych, stalowych prętów i innych ładunków dłużycowych, poszczególnych indeksów ładunków.

Wózki do zadań specjalnych, czyli wózki dłużycowe

Jednym z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych urządzeń w naszym asortymencie są wózki dłużycowe duplex trailer. Ten wielozadaniowy wózek posiada dwie skrętne platformy sprawiające, że jest on niezwykle zwrotny. Jest to urządzenie kompatybilne z innymi wózkami, np. z wózkiem paletowym elektrycznym lub ręcznym albo czołowym wózkiem widłowym. Dzięki swojej kompatybilności wózki duplex trailer stanowią doskonałe wsparcie transportu długich ładunków. Do załadunku i rozładunku wózka dłużycowego duplex trailer używa się suwnicy, wózka widłowego stosowanego w tandemie lub innego urządzenia dźwigowego.

Optymalny magazyn, optymalna przestrzeń

Proces optymalizacji przestrzeni produkcyjnej i magazynu składa się z kilku etapów. Najpierw przeprowadzamy audyt obecnych warunków w wyniku którego wyznaczamy te obszary, które wymagają zmian. Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie nowego modelu zarówno magazynu jak i przepływów z działem produkcyjnym. Ostatnim etapem jest wdrażanie zmian oraz sprawdzenie czy zastosowane rozwiązania działają odpowiednio i czy cel optymalizacji został osiągnięty.
Firma Logimax będzie dla Państwa wsparciem na każdym etapie tego procesu. Zależy nam na tym aby przepływ materiałów oraz ich składowanie było jak najbardziej efektywne i korzystne finansowo.

Nasza firma posiada bogatą ofertę produktów do przechowywania oraz transportu materiałów. Mamy szeroki wybór regałów kasetowych, wspornikowych, regałów do kręgów stali, regałów paletowych ciężkich, stojaków hutniczych i antresoli a także koszy i pojemników transportowych, wózków dłużycowych oraz wąskokorytarzowych.
Zapraszamy do współpracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here