Regały wspornikowe to niezastąpiony element umeblowania magazynów, dedykowany przede wszystkim do magazynowania materiałów dłużycowych oraz wielkogabarytowych. Oto główne pozytywy owych rozwiązań konstrukcyjnych.

Konstrukcja regałów wspornikowych

Regały wspornikowe to ogromnie użyteczne rozwiązanie, które umożliwia właściwe zaplanowanie płaszczyzny magazynowej. Ich kształt opiera się na słupach nośnych oraz podwieszonych na nich poziomych ramionach – nazywanych wspornikami. Dzięki zaimplementowaniu stosownej technologii wsporniki mogą być rozplanowane po dowolnej stronie słupów, co zdecydowanie zwiększa ilość przestrzeni do przechowywania.
Regał dłużycowy często wyprodukowany jest z bardzo mocnych stalowych dwuteowników, które są zespawane lub złączone śrubami. Belki są przykręcane, a czasami też zaopatrza się je w ograniczniki zlokalizowane na ich końcówkach. Zastosowanie pionowych stężeń daje zapewnienie odpowiedniej sztywności oraz trwałości całej konstrukcji. Wszystkie komponenty półek wspornikowych powinny spełniać europejskie prawa, a ponadto powinny być wcześniej poddane testom wytrzymałościowym.
Możliwości wynikające z zastosowania regałów magazynowych półki magazynowe posiadają spore zastosowanie w magazynowaniu różnych części. Użycie stosownej konstrukcji daje spore korzyści i znacznie usprawnia pracę całego przedsiębiorstwa.

Bezpieczne magazynowanie

Materiały dłużycowe to wszystkie przedmioty o niestandardowych wymiarach – zwykle są to produkty, których długość jest większa niż 200 centymetrów. Ten styl produktów jest niezwykle trudny w przechowywaniu. Regał wspornikowy pozwoli efektywne, a nade wszystko bezpieczne przechowywanie produktów.
Dzięki idealnej konstrukcji i umiejscowieniu, elementy regału są bardzo wytrzymałe – rozwiązania projektowane są tak, aby każdy ze wsporników regału dłużycowego przenosił docelowe obciążenie. Powinniśmy pamiętać, by łączna waga rzeczy przypadających na każdą belkę nie przekroczyła maksymalnego obciążenia. Niestosowanie się do wskazówek producenta może mieć katastrofalne efekty dotyczące nie tylko stanu produktów, ale także bezpieczeństwa zatrudnionych osób.

Wszechstronność i funkcjonalność

Możliwości regałów dłużycowych są bardzo duże. Zależnie od funkcji magazynu oraz rodzaju przechowywanych rzeczy możliwa jest ich nieograniczona konfiguracja oraz dostosowanie rozmiarów. Różne rozwiązania konstrukcyjne powstają na podstawie projektów klienta, co gwarantuje spełnienie wymagań każdego klienta. Zastosowanie półek wspornikowych umożliwia łatwy i szybki dostęp do trzymanych produktów.
Możliwość przechowywania wielu produktów
Regał magazynowy dzięki swojej budowie bardzo dobrze sprawdzi się do przetrzymywania towarów różnego rodzaju. Możliwe jest składowanie przedmiotów długich i tych o niestandardowo wielkich rozmiarach. Najczęściej tego typu półki używa się w przypadku rur PCV, profili stalowych i aluminiowych, drewna oraz płyt. Przemyślana konfiguracja zapewni również możliwość przechowywania części samochodowych, a nawet kompletnych samochodów.

Podział regałów wspornikowych

Regały wsporcze możemy klasyfikować na dużo sposobów. Kluczowy podział, dotyczący masy magazynowanych elementów, obejmuje lekkie oraz ciężkie konstrukcje.

Regały lekkie

Lekkie regały wsporcze doskonałe są do magazynowania towarów o niewielkiej wadze. Takie regały często są niezwykle długie lub mają niecodzienny kształt, przez co dostęp oraz manewrowanie nimi mogą być bardzo problematyczne.
Na lekkich regałach zazwyczaj magazynowane mogą być produkty takie jak dłużyce wyprodukowane z plastiku, drewniane bele i rurki. Usytuowanie półek może być dowolne. Wyróżniamy formy jednostronne, lokowane pod ścianą, i dwustronne, przy których dostęp do rzeczy będzie możliwy zarówno od przodu, jak i od tyłu.
Jedną z największych zalet lekkich regałów wspornikowych jest opcja dostosowania ich ułożenia w dowolnym momencie użytkowania, dzięki czemu adaptacja magazynów przebiegnie bez większych komplikacji.

Regały ciężkie

Głównym zadaniem ciężkich regałów wspornikowych jest zagwarantowanie jak największej ilości dostępnego miejsca. Półka tego rodzaju zapewnia stabilną i niezawodną przestrzeń do składowania przedmiotów o większej masie, do których możemy zaliczyć meble, listwy oraz produkty budowlane.

Tak samo jak podczas używania regałów lekkich artykuły mogą być składowane zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Możliwa jest także regulacja ramion oraz ich wymiarów, zależnie od indywidualnych wymagań oraz parametrów towarów. Obsługa regałów wsporczych odbywa się poprzez wykorzystanie wózków podnośnikowych, suwnic z belkami trawersowymi lub układnic.
Użycie ciężkich regałów dłużycowych umożliwi łatwy dostęp do każdego ze przechowywanych artykułów i użycie całej wysokości magazynu. Rozwiązanie tego rodzaju charakteryzuje się ponadto korzystnym zakresem regulacji i wyjątkowym bezpieczeństwem obsługi.

Regał wspornikowy doskonale spełni swoją rolę w magazynach , a także jako część placu składowego. Wykorzystanie rozwiązania tego typu umożliwi bezproblemowe, bezpieczne oraz dogodne przechowywanie i operowanie różnorodnymi artykułami. Zastosowanie takiego regału spowoduje, że także towary o nietypowym rozmiarze staną się niezwykle proste w przechowywaniu.

Ponadto, taki regał może być również umieszczony na zewnątrz zakładów produkcyjnych, dzięki wykonaniu z materiałów odpornych na procesy, które mogą je uszkodzić. Warto jednak pomyśleć o stosownym zadaszeniu, aby zapewnić produktom odpowiednią ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here