UNIQA wprowadza na rynek nową aplikację – UNIQA Go. To rozwiązanie dla kierowców, którzy stawiają na bezpieczną jazdę i chcą czerpać z tego korzyści. Aplikację można pobrać zarówno na telefony z systemem Android, jak i iOS.

  • UNIQA wprowadza aplikację UNIQA Go
  • Użytkownicy będą nagradzani za bezpieczną jazdę
  • Na klientów UNIQA czekają także dodatkowe korzyści

UNIQA Go to nowa aplikacja skierowana do kierowców. Jej zadaniem jest ocena stylu jazdy. Aplikacje bierze pod uwagę takie czynniki, jak przyspieszanie czy hamowanie, ale też przestrzeganie ograniczeń prędkości czy styl jazdy w okolicach szkół i przedszkoli. Najważniejszym czynnikiem jest jednak nieużywanie telefonu w czasie jazdy.

– W UNIQA stawiamy klienta w centrum. Dlatego chcemy zapewnić mu nie tylko jak najlepszą ofertę i obsługę, ale również dbać o jego bezpieczeństwo. Zgodnie z naszym hasłem, by żyło się nam bezpieczniej, lepiej i dłużej. Dbanie o bezpieczeństwo na drogach kojarzy się zazwyczaj z kontrolami drogowymi czy mandatami. Nasza aplikacja idzie w innym kierunku. Chcemy docenić tych kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie i dają dobry przykład innym – mówi Michał Modzelewski, dyrektor ds. wsparcia klienta w UNIQA.

Atutem aplikacji jest to, że nie trzeba jej każdorazowo włączać przy wsiadaniu do samochodu. Wykrywa ona automatycznie jazdę samochodem. Po jej zakończeniu UNIQA Go ocenia procentowo poprawność jazdy. Kierowca może sprawdzić także swoje wcześniejsze trasy oraz jaką ocenę przyznano mu za jej poszczególne elementy. Korzystający z aplikacji już wkrótce za dobrą jazdę będą otrzymywać nagrody w postaci e-voucherów Sodexo.

– Warto podkreślić, że użytkownik aplikacji najwięcej punktów zdobywa za nieużywanie telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia samochodu. Naszą aplikacją chcemy zachęcić Polaków do bezpiecznej jazdy samochodem i do dobrych nawyków za kierownicą. Analizy* wskazują, że kierowca rozmawiający przez telefon reaguje kilkadziesiąt razy wolniej na sytuacje występujące na drodze. Używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy, bez zestawu głośnomówiącego czy słuchawkowego, może być też przyczyną nawet co czwartego wypadku na polskich drogach – mówi Michał Modzelewski.

Aplikacja przyniesie też dodatkową korzyść zarezerwowaną tylko dla klientów UNIQA. Dobry styl jazdy pozwoli na uzyskanie korzyści w kolejnym roku ubezpieczenia.

– Punkty, które można wymienić na nagrody, zniżki na ubezpieczenie oraz promocja bezpiecznej jazdy, to realne korzyści, które daje UNIQA Go – dodaje Michał Modzelewski.

* Badania Instytutu Transportu Samochodowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here