Nowoczesne, ergonomiczne, dobrze zaplanowane magazyny, które korzystają z dobrodziejstw regałów magazynowych, mogą jeszcze lepiej uwydatnić walory naszej firmy, o ile dobierzemy do nich odpowiednie pojazdy do obsługi towaru. Mowa tu o wózkach widłowych wysokiego składowania, które znacząco ułatwią procesy magazynowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka widłowego?

Przyjrzyjmy się kilku prostym parametrom, które należy uwzględnić przy wyborze wózka widłowego. Zacznijmy od podstaw:

Napęd – jest to o tyle kluczowy parametr, że wiąże się m.in. z szacowaniem kosztów stałych dla prawidłowego funkcjonowania magazynu. Każdy wózek musi być zasilany paliwem, dzięki czemu będzie w stanie się przemieszczać i obsługiwać układy hydrauliczne służące do podnoszenia i znoszenia ładunku. Na razie wózki widłowe wysokiego składowania wykorzystują najczęściej benzynę, gaz lub prąd elektryczny. Zaleca się jednak, by korzystać z wózków z silnikami elektrycznymi, chyba że indywidualna specyfikacja danej przestrzeni magazynowej na to nie pozwala. Częściej jednak jest tak, że to paliwa kopalne stanowią zagrożenie dla ładunku – np. spaliny z silnika benzynowego mogą skazić żywność lub chemikalia, które trzymane są w danym magazynie.

Przez wiele lat stosowano silniki benzynowe (szczególnie w przypadku wózków pracujących na zewnątrz hali magazynowej), gdyż oferowało to bardzo dobre parametry względem wydajności. Dziś silniki elektryczne, są jednak na tyle wydajne, że z powodzeniem można tworzyć skuteczne systemy magazynowe, wspierane przez wózki widłowe korzystającego z napędów AC.

Kolejnym istotnym parametrem jest udźwig. W wielu przypadkach wózki widłowe dysponują udźwigiem do 2000 kg. Jest to wartość nieprzypadkowa. Taki udźwig pozwala na obsługę większości konwencjonalnych ładunków. Co więcej, wsporniki lub półki regałów magazynowych dysponują właśnie taką nośnością. Nie jest to jednak wartość zawsze zalecana – zachęcamy, by sprawdzać, jak ciężkie towary są obsługiwane w danej przestrzeni magazynowej i na tej zasadzie dobierać udźwig wózka widłowego.

Biorąc pod uwagę udźwig, warto także przyjrzeć się temu, na jaką wysokość dany wózek jest w stanie podnieść ładunek. W niektórych magazynach wysokiego składowania instalacje sięgają nawet 10 metrów. Choć oczywiście są także mniejsze systemy składowania towarów, które cechują się znacznie niższymi regałami. Zawsze warto przemyśleć wszystkie parametry danego wózka przed dokonaniem zakupu.

Ostatnim, być może najważniejszym, parametrem, jest szerokość korytarza pracy wózka. Bardzo ważne jest to, by wózek cechował się taką ergonomią pracy, by mógł funkcjonować w stosunkowo wąskim korytarzu. Świetnie wypadają tu wózki Bendi, które radzą sobie nawet w przypadku korytarzy o niewielkiej szerokości 1800 mm.

Wysokiej jakości wózki widłowe Bendi – innowacja, nowoczesna konstrukcja i wysoka jakość wykonania

Jak już rozważą Państwo wszystkie cechy, które charakteryzować będą wózek idealnie dopasowany do danej przestrzeni magazynowej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą wózków wysokiego składowania Bendi. Są to rozwiązania nowoczesne, które opierają się o innowacyjne technologie. Wyróżnikiem jest skrętny maszt – to rozwiązanie sprawia, że konwencjonalne wózki nie stanowią konkurencji dla wózków Bendi. Pozwala to na pracę w bardzo wąskim korytarzu bez obniżania sprawności przy podnoszeniu towaru na daną wysokość. Dodatkowo wózki Bendi korzystają z wydajnych i dostosowanych do współczesnych standardów jakości silników AC. Ponadto są one dostosowane do różnych typów posadzki. Znaczna część modeli nadaje się do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz hali magazynowej. To nie jedyne parametry, które przemawiają za wyborem wózków Bendi. Zachęcamy do zapoznania się z dokładną specyfikacją poszczególnych modeli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here