Stały rozwój rynku i zmieniające się potrzeby w zakresie logistyki sprawiły, że standardowe wózki reach truck czy systemowe wózki VNA przestały już spełniać oczekiwania magazynów. Wózki wysokiego składowania Bendi to rozwiązanie, które wprowadza zupełnie nową jakość i może skutecznie zwiększyć efektywność pracy. Czym wyróżniają się takie wózki i jak wpływają na sprawność magazynu?

Wózki wysokiego składowania Bendi – zastosowanie

Podobnie jak w przypadku innych pojazdów magazynowych tego typu, wózki wysokiego składowania Bendi są wykorzystywane przede wszystkim do składowania towarów na dużych wysokościach. Ich konstrukcja umożliwia swobodną pracę nie tylko przy podłożu, lecz także na poziomie nawet kilku bądź kilkunastu metrów. Takie wózki umożliwiają bezproblemowy załadunek i rozładunek niezależnie od wysokości, na której leży towar. Co więcej, zastosowane rozwiązania pozwalają na użytkowanie wózków Bendi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu.

Czym wyróżniają się rozwiązania Bendi?

Stosowane dotychczas wózki wysokiego składowania wymagają gładkich powierzchni oraz prowadzenia szynowego lub indukcyjnego. To wiąże się z dodatkowymi kosztami – aby wykorzystać takie rozwiązania, niezbędne jest zagospodarowanie miejsca na korytarze transferowe i odkładanie towaru. Do tego dochodzi wyprostowanie i wygładzenie posadzki, a także zakup wózków satelitarnych i poprowadzenie specjalnych systemów określających drogę wózka. Wózki wysokiego składowania Bendi eliminują te problemy ze względu na fakt, że nie potrzebują idealnie gładkiej powierzchni – mogą swobodnie poruszać się po dowolnym terenie. Jednocześnie nie ma konieczności prowadzenia szynowego lub indukcyjnego, co jeszcze bardziej zmniejsza koszty poniesione na przygotowanie magazynu.

Co ważne, wózki wysokiego składowania Bendi umożliwiają pracę bez szerokich korytarzy transferowych czy te bez specjalnych miejsc odkładania. Taka charakterystyka pozwala na łatwe składowanie nawet ponad 50% więcej palet.

Wózki wysokiego składowania Bendi – odpowiednie rozwiązanie do nowoczesnych magazynów

Tworząc nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne magazyny, warto rozważyć alternatywy dla starszego typu wózków wysokiego składowania. Koszty związane ze wdrożeniem wózków reach truck czy systemu VNA będą zwracać się bardzo długo, a ilość pieniędzy potrzebna na wygładzenie powierzchni i przygotowanie szyn jest niewspółmierna do korzyści. Wózki Bendi zapewniają z kolei tańszą, efektywniejszą i sprawniejszą pracę – choć początkowy koszt zakupu pojazdów może być wyższy, jest to inwestycja, która zwraca się dość szybko. Z użyciem tego typu rozwiązań nie trzeba rezygnować z cennej przestrzeni magazynowej; ponadto wszelkie procesy zachodzą szybciej i bez niespodziewanych problemów.

Starsze rozwiązania nie oferują już efektywności odpowiedniej dla współczesnej logistyki. Z tego względu warto postawić na wózki wysokiego składowania Bendi – dzięki nim możliwy będzie efektywny rozwój magazynu. Tego typu pojazdy świetnie sprawdzają się w tzw. zielonych magazynach, których praca opiera się na działaniu dobrze zaimplementowanych mechanizmów kontrolowanych z zewnątrz. Takie magazyny są ekologiczne i energooszczędne, co przekłada się wzrost przychodów, które można zyskać z taką inwestycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here