Zastosowanie pojemników transportowych

0
5593

Bardzo istotnym etapem w procesie produkcyjnym i logistycznym jest składowanie i magazynowanie towarów.

Konieczne jest ciągłe unowocześnianie i udoskonalanie rozwiązań dla hal i magazynów, ponieważ dyrektywy unijne dotyczące składowania stale się zaostrzają a wymagania przedsiębiorstw są również coraz wyższe. Jeśli priorytetem firmy jest oszczędność miejsca w magazynie to optymalnym rozwiązaniem będą skrzynki i pojemniki magazynowe. Skrzynki magazynowe można sztaplować, czyli układać jedna na drugiej. Metalowe pojemniki transportowe mogą być natomiast składane a ich montaż jest bardzo szybki. Można używać ich do składania na paletach lub samodzielnie.

Skrzynki i pojemniki magazynowe nadają się najlepiej do transportu i składowania produktów o niewielkich rozmiarach.

Pojemniki transportowe

FOT. LOGI-MAX

Są bardzo uniwersalne, sprawdzą się zarówno w magazynie jak i np. w warsztacie, gdzie mogą pełnić rolę organizerów. Lekkie, praktyczne i przede wszystkim bardzo wytrzymałe skrzynki i pojemniki wszelkiego rodzaju pomogą nam utrzymać porządek i zapewnią łatwy dostęp do produktów oraz możliwość szybkiego przeglądania przechowywanych rzeczy.

Zastosowanie skrzynek i pojemników magazynowych jest bardzo szerokie. Pozwalają one na optymalizację procesów logistycznych gdyż można je przenosić na paletach z pomocą wózków widłowych. Pojemniki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie różnego rodzaju substancji chemicznych jak np. rozpuszczalniki, żrące kwasy, alkohole czy zasady. Wykazują one również odporność na wahania temperatur od -40 do +80 stopni Celsjusza. Ponadto pozwalają na zachowanie odpowiedniej higieny ponieważ czyści się je wyjątkowo łatwo.

Dlatego też znajdą zastosowanie nie tylko w branży przemysłowej, ale także ogrodniczej czy spożywczej. Dla tej ostatniej produkuje się specjalne skrzynki, które wykonuje się z blachy cynkowanej. Pojemniki te posiadają atest dopuszczający do kontaktu z żywnością, dzięki czemu mamy pewność, że produkty spożywcze są przechowywane we właściwy, bezpieczny sposób.

Świetnym rozwiązaniem są skrzynie i palety wykonane z zabezpieczonej stali ponieważ są bardzo wytrzymałe i odporne na niskie i wysokie temperatury. Szkielet takiego pojemnika składa się z metalowych kształtowników wypełnionych profilowaną blachą. Umieszcza się je na ramie, do której na dole w każdym rogu przymocowane są nogi a u góry elementy kątownikowe, dzięki czemu możemy pojemniki układać jeden na drugim a nóżki pojemnika postawionego u góry nie mają możliwości się przesunąć, co zapewnia stabilność konstrukcji.

Wszelkiego rodzaju pojemniki i skrzynki magazynowe to przedmioty bardzo uniwersalne, które sprawdzą się we wszystkich gałęziach przemysłu, między innymi w maszynowym, motoryzacyjnym, kosmetycznym czy chemicznym.

Dzięki elastycznym i trwałym materiałom, z których są wykonywane, są one odporne na otarcia i zużycia oraz na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych a także na działanie wielu roztworów chemicznych. Dlatego też stanowią świetne uzupełnienie wyposażenia każdego magazynu.

Więcej o optymalizacji magazynu i zwiększeniu efektywności w swojej firmie dowiesz się na stronie naszego partnera: www.logi-max.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here