Warszawa, 21 grudnia 2023 r.: Emirates SkyCargo, cargo największych międzynarodowych linii lotniczych na świecie, podsumowuje ważny rok rozwoju i inwestycji zarówno w obecną, jak i przyszłą działalność. Potwierdzając swoją wiarę w kluczową rolę, jaką ładunki lotnicze będą nadal odgrywać w globalnym handlu, przewoźnik poczynił znaczące postępy w realizacji swoich długoterminowych strategicznych planów rozwoju, zakładających podwojenie zdolności przewozowych w ciągu następnej dekady i dalsze umacnianie swojej wiodącej pozycji w globalnej logistyce lotniczej.

Nabil Sultan, starszy wiceprezes Emirates SkyCargo, powiedział: “2023 był przełomowym rokiem dla Emirates SkyCargo. Pomimo utrzymujących się wahań frachtu lotniczego, długoterminowe tendencje wskazują na to, że branża rośnie w tempie 3–5% rok do roku. Emirates SkyCargo nadal jednak przewyższa wzrost rynku, realizując od stycznia do połowy grudnia przewóz ponad 1 183 000 ton, co stanowi solidny 7% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Patrząc w przyszłość, jesteśmy dobrze przygotowani do stałego zwiększania skali działalności w 2024 r., kontynuujemy nasz strategiczny rozwój, aby zapewnić, że jesteśmy liderem w branży rozwiązań, które są skuteczne, niezawodne, elastyczne i wydajne”.

Dostęp do każdego zakątka świata

Zgodnie z założeniami Dubai Economic Agenda (D33) linie Emirates SkyCargo dążą do umocnienia pozycji Dubaju jako największego na świecie węzła logistycznego, rozbudowując flotę i sieć połączeń, aby jak najlepiej obsługiwać globalnych klientów. W pierwszym kwartale linie Emirates SkyCargo wydzierżawiły dwa Boeingi 747-400F, odblokowując dodatkową przestrzeń ładunkową w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie klientów. Samoloty te dołączyły do floty 11 Boeingów 777F i 251 samolotów pasażerskich.

W planach jest dalsza ekspansja – cztery nowe 777-200F pojawią się w 2024 roku, a piąty samolot w 2025 roku. Maszyny te są uzupełnieniem 310 szerokokadłubowych samolotów pasażerskich, które Emirates mają na swojej liście zamówień do 2035 roku.

Nieustannie rozwijające się portfolio usług

W maju linie Emirates SkyCargo wzmocniły swoją wielopłaszczyznową ofertę, wprowadzając na rynek dwa nowe produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb w ramach branży Life Sciences i Healthcare. Emirates Vital to specjalistyczny produkt przeznaczony do transportu badań klinicznych, terapii komórkowych i genowych oraz próbek medycznych, natomiast Emirates Medical Devices umożliwia transport wszystkiego, od rozruszników serca po rezonanse magnetyczne, zgodnie ze specyfikacjami GDP. Od momentu powstania Emirates SkyCargo przewiozły prawie 1000 ton wysoko wrażliwych ładunków, korzystając tylko z tych dwóch wspomnianych produktów.

Rozwój strategii cyfryzacyjnej

Przez cały 2023 rok Emirates SkyCargo pomagały kształtować cyfrowy wizerunek działalności cargo. Oprócz własnej platformy rezerwacji online na e-SkyCargo, oferta przewoźnika jest obecnie dostępna na dwóch największych rynkach cyfrowych, CargoAi i WebCargo, a na początku 2024 r. planowane jest dalsze rozszerzenie zasięgu cyfrowej platformy. W październiku Emirates SkyCargo uruchomiły przełomowe połączenie host–to–host z globalnym przewoźnikiem Kuehne+Nagel, zapewniając bezpośredni dostęp do swoich wiodących na rynku produktów i usług w wewnętrznym systemie rezerwacji Kuehne+Nagel.

Nowy wizerunek marki

Podkreślając zaangażowanie Emirates SkyCargo w globalny transport, przewoźnik rozpoczął nową kampanię pokazującą, że “The World Works Better”. Przełamując tradycyjną kampanię reklamową branży cargo skoncentrowaną na USP, “The World Works Better” stało się mantrą, według której działa Emirates SkyCargo, zapewniając zauważalny wpływ na ludzi i firmy na całym świecie.

Wsparcie dla globalnych społeczności

Emirates SkyCargo angażuje się w akcje humanitarne oraz budowanie pozytywnego wpływu na życie społeczności na całym świecie. Po niszczycielskich trzęsieniach ziemi w Turcji i Syrii w lutym linie Emirates SkyCargo we współpracy z International Humanitarian City (IHC) szybko utworzyły most powietrzny do Stambułu. Przeznaczając przestrzeń ładunkową na codzienne loty przez okres dwóch tygodni, Emirates SkyCargo i IHC zapewniły regularny transport zaopatrzenia dla organizacji pozarządowych działających w terenie.

Zrównoważone działania

Emirates SkyCargo nadal koncentrują się na znaczących inicjatywach w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, które wywierają wpływ zarówno na własną działalność, jak i na całą branżę. Począwszy od programów, które zapewniają 75% recyklingu wszystkich plastikowych materiałów w placówkach przewoźnika w Dubaju, po optymalizację sposobu załadunku samolotów. Ekologiczne i zrównoważone operacje pozostaną priorytetem Emirates SkyCargo do 2024 roku i w kolejnych latach.

W sierpniu Grupa Emirates otrzymała certyfikaty IATA Environmental Assessment (IEnvA) Stage One oraz IEnvA Illegal Wildlife Trade module, do czego w znaczący sposób przyczyniły się linie Emirates SkyCargo. Przewoźnik cargo, który już jest światowym liderem w zapobieganiu nielegalnemu handlu dziką fauną i florą, otrzymały certyfikat potwierdzający zaangażowanie całej firmy w realizację działań w tym zakresie.

U schyłku 2023 roku Emirates SkyCargo nie zwalniają tempa. Wierząc w przyszłość logistyki lotniczej i obsługując swoich klientów w tym dynamicznym sektorze, Emirates SkyCargo opracowało ambitne plany rozwoju, w tym inwestycje w technologie cyfrowe, zwiększenie sieci frachtowców o 20 nowych miejsc docelowych i podwojenie istniejącej przepustowości w ciągu następnej dekady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here