Jak będą wyglądać przedmioty codziennego użytku w 2037 roku?

Jakie nowe funkcje będzie pełnić wnętrze samochodu przyszłości? Jakie znaki posłużą nam do komunikacji z maszynami za 20 lat? Odpowiedź na te pytania dostaniemy już w październiku 2017 roku podczas finału konkursu Mazda Design 2017/37 – Piękno Przyszłości. Wtedy też poznamy pierwszego laureata nagrody specjalnej – Mazda Design Award dla projektu, który został już zrealizowany.

Mazda Design 2017/37 to nowa odsłona znanego konkursu projektowego, który od siedmiu lat nagradza najciekawsze/nowatorskie projekty z dziedziny designu. W tym roku zmianie uległy zasady konkursu, jego identyfikacja graficzna, a nawet logo, za które odpowiada znany grafik – Oskar Podolski. Konkurs stawia tym razem przed uczestnikami wyzwania odnoszące się do świata przyszłości z 2037 roku, a do wzięcia w nim udziału zaproszeni są studenci i absolwenci (z ostatnich 5 lat) szkół artystycznych, projektowych i technicznych, których zadaniem jest stworzenie nowatorskiej pracy w jednej z trzech kategorii: Człowiek, Przestrzeń, Znak.

Mazda Design

FOT. MAZDA

Projekty muszą spełniać wysokie wymagania estetyczne, przełamywać obecne konwencje i być spójne z filozofią projektowania Mazdy – KODO: Dusza Ruchu. Nadesłane zgłoszenia oceni międzynarodowe jury, w składzie którego znaleźli się Kevin Rice Zuzanna Skalska Jerzy Porębski, Maja Ganszyniec, Paweł Miszewski, Michał Mazur, Anna Grużewska i Filip Niedenthal.

Regulamin konkursu zakłada zgłoszenia indywidualne, ale organizatorzy przewidzieli warunkową możliwość pracy w zespołach. Najlepszy projekt otrzyma tytuł GRAND PRIX oraz nagrodę w wysokości 15.000,- PLN, a zwycięzcy w pozostałych kategoriach po 10.000,- PLN. Prace można zgłaszać do 10.09.2017r. na stronie www.mazdadesign.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here