Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z Budimeksem na blisko ośmiokilometrowy odcinek S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa.

Odcinek o długości 7,6 km skomunikuje blisko 50-kilometrowy istniejący fragment drogi ekspresowej S7 od Skarżyska poprzez Kielce do Chęcin z otwartym w tym roku odcinkiem trasy S7 Radom – granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Dzięki tej inwestycji droga nr 7 w regionie świętokrzyskim będzie miała pełne parametry trasy ekspresowej na całej długości.

3M stawia na innowację

FOT. 3M

Zakontraktowany odcinek drogi ekspresowej S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego z mazowieckim będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe.

23 września konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman oddało do użytku 20 kilometrowy odcinek S7 biegnącym od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here