W 2018 r. ponad 30 tysięcy firm transportowych w Polsce przewiozło o 18% więcej towarów niż w  roku poprzednim, a sprzedaż ich usług wzrosła o blisko 13%. Dane prezentują się imponująco. Jednak branża transportu ciężkiego będzie mieć teraz bardziej pod górkę niż w ubiegłych latach. Dlaczego? O ile pozycja lidera w zakresie międzynarodowych przewozów drogowych w najbliższym czasie nie jest zagrożona, to rodzimi przewoźnicy muszą się przygotować na wyzwania – te już znane i zupełnie nowe, generujące niepewność i niepokój. Sprawdzamy, jaka jest kondycja polskich przedsiębiorstw, świadczących usługi transportu towarów do i z krajów Unii Europejskiej?

Pozostałe 40 proc. udziałów należy do dawnego partnera TÜV SÜD – Auto Service GmbH z siedzibą w Monachium – spółki zależnej, będącej w całości własnością TÜV SÜD AG.

– Wspólnie z naszym strategicznym partnerem TÜV SÜD, planujemy połączyć i dalej rozwijać ofertę mobilności dla klientów flotowych. Silny nacisk, jaki FleetLogistics kładzie na działalność międzynarodową, doskonale uzupełnia naszą globalną aktywność w obszarze usług finansowych – mówi Lars Henner Santelmann, Prezes Zarządu Volkswagen Financial Services AG.

Obydwaj akcjonariusze postanowili, że FleetLogistics pozostanie niezależną marką. Celem transakcji jest stworzenie pełnej gamy produktów i usług, w ramach których możliwe będzie połączenie zarządzania zarówno podróżami, jak i flotą. Zakup zostanie sfinalizowany po zatwierdzeniu transakcji przez właściwy organ antymonopolowy. Strony ustaliły, że nie będą ujawniać ceny zakupu.

– To strategiczne partnerstwo pozwoli dostarczyć naszym klientom flotowym dużą wartość dodaną. Zdecydowaliśmy się wprowadzić nasz obecny model biznesowy w obszar mobilności intermodalnej. Dzięki połączeniu spółek, będziemy mogli w przyszłości zaoferować dodatkowe usługi. Postanowiliśmy jednak utrzymać neutralność marki wraz z jej portfelem pojazdów, a także niezależność firm leasingowych wchodzących w jej skład – mówi Patrick Fruth, CEO Mobility Division TÜV SÜD.

W ramach strategicznej zmiany planowany jest transfer CarMobility GmbH, należącej w całości do Volkswagen Financial Services AG, do FleetLogistics. CarMobility działa w Niemczech od 2006 r. jako niezależna firma zarządzająca flotą. Na koniec 2018 r. miała podpisanych około 40 000 umów.

– CarMobility bardzo dobrze się rozwijała w Niemczech w ostatnich latach. Firma zbudowała dużą bazę klientów i wprowadziła na rynek wiele nowych produktów – podsumowuje osiągnięcia firmy Santelmann. – Jednak aby kontynuować ten trend, potrzebujemy ekonomii skali, którą można skutecznie osiągnąć tylko dzięki rozszerzeniu działalności na arenie międzynarodowej. Jest to obecnie możliwe dzięki połączeniu działań z FleetLogistics.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here