Pręty stalowe, rury, blachy podstawowe komponenty używane w przemyśle stalowym. Ich składowanie i magazynowanie bywa kłopotliwe bez odpowiednio dostosowanego magazynu. Najlepszym miejscem do składowania różnych stalowych elementów dłużycowych, takich właśnie jak rury i pręty są stojaki hutnicze czy regały do dłużycy.

Jakie są rodzaje stojaków hutniczych? Stojaki hutnicze to urządzenia o budowie przestrzennej stosowane do składowania materiałów, które opierane są bezpośrednio o elementy konstrukcyjne.
Dzielimy je na:
– stojaki gniazdowe
– stojaki słupkowe
– stojaki specjalizowane
Separatory pionowe wykonane są w zgodzie ze standardami jakości Unii Europejskiej. Są to materiały bardzo trwałe, dobrze znoszące nawet bardzo duże obciążenia. Jeśli występuje taka potrzeba konstrukcja może też być wykonana na specjalne zamówienie według indywidualnego zamówienia klienta.
Przy produkcji naszych stojaków wykorzystujemy profile gorąco-walcowane IPE, HEB, HEA oraz zamknięte zimno-gięte.

Stojaki hutnicze

FOT. LOGI-MAX

Rozwiązanie to stosuje się w przypadku stojaków przeznaczonych do składowania na zewnątrz budynku. Są one wówczas odporne na różne warunki pogodowe.
Stojaki hutnicze pozwalają bardzo efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową.
Dzięki temu wykorzystujemy pełną wysokość magazynu ale zapewniamy też sobie dobrą widoczność jego zawartości. W systemie tym mamy wiele różnych komponentów, które można dowolnie dopasowywać tak aby stojak sprostał wymaganiom każdego przedsiębiorcy.
Nasze stojaki pod suwnicę bez problemu możemy stosować zarówno w magazynach wewnętrznych i zewnętrznych. Wewnętrzne lakierujemy, zewnętrzne dodatkowo zabepieczamy, cynkujemy.
Kolorystyka każdego stojaka może być dobrana pod indywidualny projekt klienta, np. w zgodzie z kolorystyką i identyfikacją jego firmy.
Parametry nośności stojaków dobieramy zawsze pod konkretne potrzeby klienta, wedle indywidualnego projektu.
Wysokość separatorów pionowych jest dobierana pod konkretne wymogi klienta i projektu, wysokość przejazdową suwnicy i co najważniejsze, warunki bezpieczeństwa pracowników magazynu.
Tylko należycie dobrane stojaki oraz odpowiednia suwnica pozwolą na efektywne zwiększenie kubatury magazynu, a co za tym idzie optymalizację kosztów magazynowych.
Właściwa organizacja miejsca składowania i wytyczenia dróg transportowych na magazynie ponosi poziom bezpieczeństwa. Nasze rozwiązania składowania projektujemy tak by były proste, efektywne ale i maksymalnie bezpieczne. Gwarantujemy, że ich zastosowanie będzie bezpieczne. Stojaki są testowane pod kątem nośności, stabilności i wytrzymałości materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here