Kosze transportowe typu gitterbox i ich wpływ na logistykę magazynu

0
2927

Kosze transportowe gitterbox to metalowe skrzynie, które używane są w całej Europie do składowania detali w bardzo wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży budowlanej, elektrycznej i stalowej. Ich potoczna nazwa to „skrzynio-palety” i cechuje je solidność wykonania, trwałość oraz wygoda korzystania.

Można nimi swobodnie manipulować w regałach paletowych czy bezpośrednio na posadzce oraz ustawiać jedne na drugich aż do pięciu poziomów. Pojemniki gitterbox posiadają specjalne oznaczenia EPAL, dzięki którym możemy poznać rok produkcji oraz producenta danej skrzynki, co zapewnia oryginalność produktu.

Skrzynki gitterbox mają bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki trwałej konstrukcji mają one długoletnią żywotność nawet jeśli używane są do transportu i przechowywania bardzo ciężkich i niewymiarowych produktów.

Świetnie sprawdzają się przy produkcji samochodów do składowania materiałów produkcyjnych, części samochodowych oraz odpadów z produkcji. Kosze gitterbox są ocynkowane, dlatego można używać ich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku niezależnie od warunków pogodowych.

Wymiary metalowych skrzyń są ustandaryzowane, a co za tym idzie pojemniki te doskonale współpracują z innymi nośnikami logistycznymi.

Ich podstawę można uzupełniać paletami drewnianymi lub plastikowymi a dzięki standardowym wymiarom skrzyń: 1200×1000, 1200×800 i 800×600 możemy je bezproblemowo przewozić po magazynie za pomocą różnego rodzaju wózków transportowych, w tym również popularnych „paleciaków”

Kosze transportowe typu Gitterbox

FOT. LOGI-MAX

Jednocześnie zastosowane rozwiązania nie zmniejszają wcale wydajności pracy. Na ten element duży wpływ mają umiejętności operatora. Szkolenie trwa kilka godzin a następnie przez około 2 tygodnie operator nabiera wprawy i doskonali swoją technikę jazdy. Po tym czasie operator uzyskuje pełną wydajność pracy.

Należąca obecnie do amerykańskiej Landoll Corporation marka Bendi wywodzi się z Wielkiej Brytanii. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku była pionierem w produkcji wózków VNA z unoszoną do góry kabiną operatora. Eksperci z firmy Bendi stworzyli również bardziej efektywną i uniwersalną technologię wózków z przegubowym masztem. Specjalizacją firmy są wózki widłowe do obsługi systemów gęstego składowania. Wózki widłowe Bendi są produkowane w USA i Wielkiej Brytanii z komponentów najwyższej jakości, dzięki czemu są to urządzenia trwałe i niezawodne. Od dawna cieszące się renomą w Wielkiej Brytanii i na świecie wózki Bendi dziś zdobywają coraz większą popularność również wśród przedsiębiorców w Polsce.

Użytkowanie wózka Bendi może zwiększyć pojemność magazynu nawet o 30% ale nie tylko samo zwiększenie ilości miejsc paletowych odbije się pozytywnie na kosztach magazynu. W przypadku wózków Bendi odpadają bowiem dodatkowe koszta użytkowania: nie potrzebujemy już specjalnego wózka wyjeżdżającego na zewnątrz bo Bendi bezproblemowo pracuje na nierównym podłożu, nie musimy remontować posadzki, montować żadnych szyn czy podwyższać poziomu składowania na regałach. Dlatego jeśli zależy nam na zwiększeniu wydajności i efektywności pracy oraz jednoczesnym zmniejszeniu kosztów warto przyjrzeć się bliżej wózkom do wąskich korytarzy Bendi. Być może okaże się, że jest to rozwiązanie idealne dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here