3 stycznia 2023 r. – Warszawa, Polska: Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, podpisały umowę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Bahamów w celu promowania turystyki do karaibskiego archipelagu. Linie lotnicze i Ministerstwo Turystyki Bahamów podejmą wspólne inicjatywy mające na celu zwiększenie ruchu turystycznego na wyspy z kluczowych rynków w siatce połączeń Emirates.

Obejmujące m.in. 16 głównych wysp Bahamy mogą poszczycić się ponad 160 000 km2 najczystszego oceanu na świecie. Przepiękne plaże i nieskazitelne linie brzegowe sprawiają, że Bahamy są jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na Karaibach, oferując odwiedzającym bogatą mieszankę zajęć rekreacyjnych i kulturalnych.

Zgodnie z protokołem ustaleń obie strony będą współpracować przy wspólnych kampaniach promocyjnych, które przyniosą korzyści linii lotniczej i zwiększą liczbę turystów przybywających na Bahamy, pokazując atrakcyjność tego miejsca odwiedzającym i wczasowiczom. Umowa obejmie również działania marketingowe, w tym wyjazdy zapoznawcze dla przedstawicieli branżowych i mediów, w pierwszym kwartale 2023 r., a także opracowanie dostosowanych do potrzeb pakietów wycieczek za pośrednictwem oddziału Emirates Holidays, które klienci będą mogli rezerwować w ramach rozległej siatki połączeń. Obie strony zgodziły się również zbadać możliwości współpracy przy wspólnych kampaniach reklamowych promujących kierunek.

Linie Emirates latają obecnie do 12 miejsc docelowych w USA oraz do Toronto. Dzięki partnerstwu z Air Canada i United klienci Emirates mogą skorzystać z ich usług, aby polecieć do miejsc docelowych w USA, takich jak Houston, Chicago czy Newark, przed przesiadką do Nassau na linii United. Podróżni mogą również polecieć na Bahamy przez Toronto narodowym przewoźnikiem Kanady Air Canada, który w listopadzie aktywował partnerstwo code-share.

Większość odwiedzających Bahamy to podróżni ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, jednak jest to miejsce popularne także wśród turystów z innych międzynarodowych punktów w siatce połączeń Emirates, w tym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Grecji, Indii, Chin, Filipin i Singapuru.

Obecnie klienci Emirates mogą łączyć się z lotniskiem Nassau lotami code-share z Air Canada przez Toronto oraz z głównych lotnisk w USA, w tym Houston (IAH), Newark (EWR) i Chicago (ORD), lotami międzyliniowymi z United. Linie Emirates dysponują nowoczesną flotą samolotów Boeing 777 i Airbus A380 do ponad 130 miejsc docelowych na sześciu kontynentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here