Dubaj, ZEA – W odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie pasażerów, linie Emirates wprowadzą samoloty A380 na swoich trasie do Pekinu (PEK) i Szanghaju (PVG), które zastąpią Boeinga 777-300ER w rejsach nr EK308/EK309 (Pekin) i EK304/305 (Szanghaj).

Zmiany wprowadzone zostaną także na rejsie do Birmingham (EK39/40), również obsługiwanym do tej pory przez słynne “trzy siódemki”.

  • Drugie codzienne połączenie przewoźnika do Pekinu i Szanghaju będzie realizowane przez A380 od 1 lipca tego roku
  • Linia wprowadza także drugie codzienne połączenie dwuklasowym A380 do Birmingham od 29 października br.

Dzięki tej zmianie przewoźnik zwiększy oferowanie na trasach do Pekinu, Szanghaju i Birmingham, zapewniając pasażerom Emirates jeszcze wygodniejszą podróż w całości na pokładzie A380 do ponad 30 kierunków na całym świecie.

Linie Emirates

FOT. EMIRATES

Popularny Airbus A380 linii Emirates, który w przypadku połączeń do Chin pomieści do 519 osób w trzech klasach, obecnie realizuje loty do siedmiu miast w Azji Północnej – Pekinu, Szanghaju, Kantonu, Hongkongu, Tajpej, Seulu w Korei Południowej i Narity w Japonii.

Pasażerowie Emirates udający się z Chin lub do Chin we wszystkich klasach będą mogli spróbować dań kuchni chińskiej, a nad komfortem ich podróży będzie czuwał ceniony w branży personel pokładowy mówiący po chińsku. Ponadto czeka na nich ponad 2 500 kanałów z najnowszymi filmami i programami telewizyjnymi, w tym chińskiej produkcji, a także muzyką i grami w systemie rozrywki pokładowej Emirates ice Digital Widescreen, który 12. rok z rzędu wygrał w prestiżowym plebiscycie Skytrax World Airline Awards. Emirates zdobyły także tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie według plebiscytu TripAdvisor Travelers’ Choice Awards 2017.

Pasażerowie klasy pierwszej i biznes będą mogli spotykać się i rozmawiać w popularnym salonie pokładowym na górnym pokładzie A380, a podróżujący klasą pierwszą dodatkowo będą mogli odświeżyć się w trakcie lotu, korzystając z pokładowych pryszniców Shower Spa. Pasażerom premium linie oferują darmową usługę szoferską na lotniska w Pekinie, Szanghaju i Birmingham oraz z powrotem, dostęp do poczekalni lotniskowej, a także przyspieszoną odprawę. Podróżującym liniami Emirates przysługują także bardzo wysokie limity bagażu – do 35 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

Szanghaj był pierwszym chińskim miastem w ofercie Emirates. Jako pierwszy przewoźnik, który ustanowił regularne połączenie między Bliskim Wschodem a Chinami kontynentalnymi, linie Emirates uruchomiły loty towarowe do Szanghaju w 2002 roku, a w 2004 roku – połączenie pasażerskie. Przewoźnik uruchomił połączenia do Pekinu w 2006 roku, wprowadzając A380 na trasie w sierpniu 2010 roku – został wówczas pierwszą międzynarodową linią lotniczą wykonującą regularne loty pasażerskie A380 do Chin.

Realizując obecnie 38 lotów do Chin tygodniowo, linie Emirates zapewniają dogodne połączenia do ponad 150 miast w przeszło 80 krajach świata, w tym 38 kierunków w Europie, 20 w Afryce i 15 na Bliskim Wschodzie. Drugie codzienne połączenie A380 pomiędzy Dubajem a Birmingham uruchomione zostnie 29 października tego roku i stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie – od uruchomienia pierwszego lotu A380 na tej trasie w marcu 2016, z połączenia skorzystało już ponad 300 000 pasażerów.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą A380 – znajdują się w niej 95 dwupokładowe maszyny, a 47 kolejnych oczekuje na dostawę. Flagowy samolot przewoźnika cieszy się niezwykłą popularnością wśród pasażerów ze względu na wygodę i najlepsze w branży lotniczej udogodnienia na pokładzie. Będąc pierwszym i jedynym przewoźnikiem na świecie, którego flota składa się w całości z Airbusów A380 i Boeingów 777, linie Emirates latają nowoczesnymi i wydajnymi samolotami, które zapewniają pasażerom ogromną wygodę podróży. Od 2008 roku linie Emirates przewiozły swoimi Airbusami A380 ponad 80 milionów pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here