Wrzesień 2021: ponad 200 000 SUV-ów Mitsubishi plug-in hybrid sprzedanych w Europie od 2013 roku.
Pionier segmentu – Outlander PHEV, wprowadzony na rynek w 2013 roku, osiągnął sprzedaż na poziomie 196 870 egzemplarzy*, dzięki czemu jest jak dotąd najlepiej sprzedającym się modelem PHEV w regionie**.
Eclipse Cross PHEV, który miał debiut rynkowy wiosną 2021 roku, osiągnął wynik 5 943 egzemplarzy*.
Niemal dokładnie dziewięć lat po światowej premierze prekursora segmentu – Mitsubishi Outlandera PHEV na Salonie Samochodowym w Paryżu w 2012 roku i osiem lat od rozpoczęcia sprzedaży w Europie, firma Mitsubishi Motors przekroczyła we wrześniu skumulowaną sprzedaż 200 000 egzemplarzy modeli PHEV w Europie. Stało się to możliwe dzięki wprowadzonemu niedawno na rynek modelowi Eclipse Cross PHEV.

Układ opracowany przez Mitsubishi Motors bazuje na platformie pojazdu elektrycznego napędzanego hybrydą typu plug-In, z dwoma silnikami elektrycznymi, zapewniającymi napęd na cztery koła, doczekał się już trzeciej generacji. Rozwijany przez firmę system kontroli napędu na 4 koła Super-All-Wheel-Control należy do najbardziej zaawansowanych w branży.

200 000 egzemplarzy sprzedanych w Europie to najnowszy kamień milowy na długiej liście osiągnięć, zarówno regionalnych, jak i globalnych, podkreślających wiodącą pozycję Mitsubishi Motors w segmencie SUV-ów PHEV od momentu rozpoczęcia produkcji seryjnej w 2013 roku.

Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, powiedział:„Outlander PHEV, a teraz Eclipse Cross PHEV sprawiły, że technologia PHEV firmy Mitsubishi Motors jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych na rynku – co potwierdza długoterminowy sukces sprzedażowy. Sprzedaż ponad 200 000 egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek europejski osiem lat temu jest dla marki ogromnym osiągnięciem, zwłaszcza że hybrydy typu plug-in dopiero teraz trafiły do głównego nurtu na rynku.”

*Dane wewnętrzne Mitsubishi Motors, skumulowana sprzedaż detaliczna Europa (bez Izraela, Ukrainy) do końca września 2021 r.

** Dane dotyczące sprzedaży detalicznej pojazdów typu PHEV według MarkLines (Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania).

Kamienie milowe elektryfikacji Mitsubishi Motors:
– 1966: Rozpoczęcie badań nad pojazdami elektrycznymi
– 1971: Pierwszy bateryjny pojazd elektryczny Mitsubishi (Minica EV)
– 1994: Pierwszy demonstracyjny pojazd PHEV Mitsubishi, bazujący na założeniach bateryjnego pojazdu elektrycznego
– 2009: i-MiEV – pierwszy w branży produkowany seryjnie, sprzedawany na całym świecie pojazd elektryczny
– 2009 i 2011: Modele koncepcyjne Concept PX-MiEV i Concept PX-MiEV II
– 2012: Światowa premiera Outlandera PHEV (Paris Motor Show)
– 2013: Rozpoczęcie sprzedaży Outlandera PHEV (Japonia i Europa)
– 2013 do 2019: Outlander PHEV najlepiej sprzedającym się pojazdem hybrydowym typu plug-in w Europie
– 2019: Outlander PHEV najlepiej sprzedającym się hybrydowym pojazdem typu plug-in na świecie.
– 2020: Outlander PHEV najlepiej sprzedającym się hybrydowym SUV-em plug-in w Europie
– 2021: Premiera Eclipse Cross PHEV.
– 2021: Wrzesień: 200 000 modeli PHEV sprzedanych w Europie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here