Międzynarodowa Przesyłka Paletowa to najnowsza usługa oferowana przez Pocztę Polską. Umożliwia obsługę przewozu drogowego towarów, przy wykorzystaniu drobnicowej sieci logistycznej.

Nowa usługa, oferowana od 1 lutego br., zapewnia wysyłkę towaru zarówno z Polski do wybranych krajów europejskich, jak i z Europy do Polski. Jest też opcja przewozu ładunku pomiędzy wybranymi państwami bez konieczności przejazdu przez teren naszego kraju. Poczta Polska realizuje usługę na terenie Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii i innych krajów Europy w oparciu o stałe umowy lub jednorazowe zlecenia.

Usługa polecana jest klientom zainteresowanym wysyłką artykułów przemysłowych, którzy zamierzają wykorzystać do 6 miejsc paletowych.

– Wprowadzenie Międzynarodowej Przesyłki Paletowej to realizacja przyjętej strategii rozwoju Poczty Polskiej. Dla klientów oznacza to poszerzenie naszej oferty logistycznej. Do tej pory intensywnie rozwijaliśmy usługę przesyłki paletowej w kraju, usługa międzynarodowa zapewni naszym klientom możliwość korzystania z kompleksowych rozwiązań i obsługę pełnego łańcucha dostaw. Zwiększymy dzięki temu zakres współpracy z dotychczasowymi klientami oraz zyskujemy szansę pozyskania nowych klientów – mówi Jerzy Garycki, dyrektor Pionu Operacji Logistycznych.

FOT. POCZTA POLSKA

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa zapewnia obniżenie kosztów transportu, możliwość śledzenia przesyłki, stałe i regularne dostawy na terenie Europy, dostawy do klientów z rozproszoną infrastrukturą (zarówno B2B, jak i B2C) oraz dostawy do magazynów centralnych, sieci handlowych i detalicznych.

Oficjalne wprowadzenie usługi w Poczcie Polskiej poprzedzone było pilotażem, który przeprowadziliśmy w IV kwartale 2018 i na początku 2019 roku. Transport przesyłek realizowany jest za pośrednictwem połączenia wahadłowego, a kolekcja i dystrybucja towarów z sortowni Poczty Polskiej po naszym kraju odbywa się za pośrednictwem sieci dystrybucji Poczty Polskiej w ramach usługi Krajowa Przesyłka Paletowa. Dystrybucja na terenie Europy realizowana jest za pośrednictwem sieci partnerskiej.

Osoby oraz firmy zainteresowane Międzynarodową Przesyłką Paletową muszą podpisać z Pocztą Polską zlecenie lub umowę przewozu. Usługa świadczona jest zgodnie z warunkami określonymi w regulaminie.

Poczta Polska realizuje wysyłki artykułów przemysłowych, z wyłączeniem nieobsługiwanych towarów ADR, łatwo psujących się oraz niepodatnych transportowo, które zostały wyłączone z przewozu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here