Jednym z najbardziej problematycznych i najtrudniejszych do przechowywania towarów są obecnie materiały ponadgabarytowe oraz materiały dłużycowe. Dlatego też firmy bardzo często poszukują rozwiązań magazynowych, które mogą usprawnić procesy logistyczne oraz zapewnić bezpieczne i wygodne przechowywanie produktów o niestandardowych wymiarach. Jednym z takich rozwiązań są regały wspornikowe. Są to solidne, funkcjonalne konstrukcje, które nadają się doskonale do składowania materiałów dłużycowych.

Nasze regały, po prostu skuteczne

Regały wspornikowe składają się z wysokich słupów nośnych oraz z przymocowanych do nich poziomych wsporników. Cała konstrukcja jest przytwierdzona do podłoża i zrównoważona odpowiednim obciążeniem, co zapobiega przewróceniu się regału pod ciężarem składowanego towaru. Wsporniki po obu stronach słupów dają nam jeszcze więcej miejsc do składowania.
Regały wspornikowe wykonane są z wysokogatunkowej stali walcowanej. Jest to materiał zarówno wytrzymały jak i elastyczny. Dzięki tej elastyczności regały są wyjątkowo odporne na uderzenia, odkształcają się bowiem sprężyście i szybko powracają do poprzedniej formy. Cecha ta zwiększa bezpieczeństwo pracy na magazynie oraz pozwala na wieloletnie użytkowanie regałów.

Solidne mocowanie

Istnieją dwa sposoby mocowania wsporników do słupów nośnych: zawieszany oraz skręcany. W sposobie zawieszanym wsporniki są zamocowane na hakach kutych do słupa. W sposobie skręcanym natomiast wsporniki przykręca się do słupów. Obydwa sposoby gwarantują, że regał bez problemu utrzyma nawet bardzo ciężki ładunek.
Główne zalety regałów wspornikowych w magazynie
System regałów wspornikowych można dowolnie konfigurować i tym samym dopasować go do charakterystyki magazynu i przechowywanego materiału. Pozwala to na usprawnienie procesów logistycznych. Przechowywane materiały są łatwo dostępne a wózki widłowe poruszają się swobodnie pomiędzy regałami.
Inwestycja w odpowiednio dobrane regały jest dla przedsiębiorstwa zdecydowanie opłacalna. Pozwoli bowiem przyspieszyć proces przyjęcia i ponownej dystrybucji towaru oraz zmniejszy ryzyko powstania strat materiałowych. A jak wiadomo – im sprawniejsza praca magazynu, tym większe oszczędności.
Regały wspornikowe mogą też być wykonane w wersji ocynkowanej, co chroni je przed warunkami atmosferycznymi i pozwala na składowanie na zewnątrz. Jest to świetna opcja na rozszerzenie powierzchni magazynowej jeśli posiadamy do składowania materiały, którym nie zagraża wilgoć.

Regały, do jakich ładunków? Jakie towary?

Regały wspornikowe są bardzo uniwersalne i po odpowiednim przystosowaniu możemy na nich składować różnorodne towary. Nadają się doskonale do przechowywania materiałów dłużycowych oraz o nieporęcznych kształtach takich jak : Rury PCV, tarcica, wiązary dachowe, profile stalowe i aluminiowe.

FOT. LOGI-MAX

 

Podział i rodzaje regałów magazynowych, regałów wspornikowych

Regały wspornikowe dzielimy na konstrukcje lekkie i ciężkie. Regały wspornikowe lekkie nadają się do magazynowania produktów długich i niewymiarowych ale niezbyt ciężkich, takich jak: drewniane belki, rury czy inne dłużyce z tworzyw sztucznych. Na regałach tych mamy możliwość układania towarów jeden na drugim, dzięki czemu oszczędzamy miejsce w magazynie ale nie ograniczamy jednocześnie dostępności materiałów.
Wsporniki lekkich regałów możemy przymocować jednostronnie a słupy ustawić pod ścianą lub dwustronnie – z przodu i z tyłu słupów. W obu tych wersjach mamy nieograniczony dostęp do naszych materiałów. Obsługa regału odbywa się przy pomocy odpowiednio dobranych wózków widłowych.
Ustawienie i konstrukcję regałów wspornikowych lekkich można modyfikować w dowolnym momencie, dzięki czemu nagła konieczność przebudowy magazynu nie będzie żadnym problemem.
Perforacja słupa regału ma rozstaw 100mm a wysokość zawieszenia ramion można bez problemu regulować. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie pracowników magazynu oraz naszego towaru możemy również zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenia, takie jak stalowe ograniczniki zapobiegające zsuwaniu się produktów z ramion regału. Jeśli zabezpieczymy je w procesie galwanizacji lekkie regały będą się też doskonale nadawały do umieszczenia na zewnątrz magazynu.
Dzięki modułowej konstrukcji regałów wspornikowych możemy skomponować sobie regał o takich cechach i właściwościach jakich akurat potrzebujemy. Możemy dopasować budowę regału do naszego towaru oraz do wózków widłowych, które już posiadamy. Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń magazynu to nie tylko oszczędność miejsca ale także czasu poświęcanego na obsługę przyjęć oraz wydawania towaru.
Regały wspornikowe ciężkie nadają się do składowania towarów o większej wadze takich jak materiały budowlane, meble, różnego typu listwy i profile. Można na nich również przechowywać materiały o nieregularnych kształtach. Tak samo jak w przypadku regałów lekkich wsporniki możemy umieścić z jednej lub po obu stronach słupów tak aby uzyskać odpowiednią przestrzeń do manewrowania długimi towarami.
Warto zdecydować się na regały wspornikowe ciężkie jeśli naszym priorytetem jest jak największa ilość dostępnego miejsca. Ich konstrukcja umożliwia swobodne i bezpieczne manewrowanie materiałami dłużycowymi. Dostęp do każdej składowanej jednostki jest tutaj również bardzo łatwy.
Słupy regałów wspornikowych mogą mieć dowolną długość a ich ramiona można łatwo regulować dzięki czemu możemy w pełni wykorzystać całą wysokość magazynu. W ten sposób zyskujemy dodatkowe miejsce na bezpieczne składowanie towarów. Mamy na uwadze również walory estetyczne magazynu, dlatego regały mogą zostać pomalowane na dowolny kolor.

Zapraszamy na stronę internetową www.logi-max.pl gdzie znajduje się bogata oferta regałów wspornikowych ciężkich i lekkich. Eksperci z firmy Logimax służą pomocą na każdym etapie projektowana magazynu i adaptacji systemu regałów. Wysoka jakość wyposażenia to gwarancja bezpiecznego i funkcjonalnego magazynu na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here